Penye İpten Kare Kalpli Paspas Yapılışı

Penye ipten çeşit çeşit farklı paspas modelleri yapılışları paylaştık sizlere. bu örgü paspas modeli de kalpli desen penye ipten paspas . Kare paspas yapmak isteyenlere güzel fikir veren penye paspas modeli örmeye ortadan başlanıyor hanım dilendi bey beğendi motifi uygulanıyor yalnız renk değişimini kalp deseni yapacak şekilde ayarlamanız gerekiyor. Kalpli paspas yapabilmek için kalp şeması edinmeniz gerekli. Farklı desenli paspas modelleri yapmak için de farklı desen şablonları bulup bunları renk değişimleri yaparak örgü paspasınıza uygulayabilirsiniz.

 

Penye İpten Kare Paspas ve Sepet Nasıl Yapılır?

Kalpli penye  paspas modeli yapılışını ve aynı zamanda kalpli penye sepet yapılışının şablonlarını yazımızda bulacaksınız . Kalp desenli paspas

Aynı anda iki modelin yapılışını sizlere veriyoruz. Kalp desenli paspas yapıyoruz. Ve kalp desenli sepet yapıyoruz. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Önce paspastan başlamak istiyorum. Beğendiğiniz bir motifin desenini penye iplerde sepet olarak veya paspas olarak uygulayabilirsiniz. Şimdi sizlere paspasın şemasını vermek istiyorum. Şema zincir ve trabzandan oluşuyor. Halka zinciri , uzun çizgiler ise trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan paralel çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamamız gerektiğini. Şimdi şemayı görelim. İpi yürüterek yapıyoruz.

Sıra geldi sepetimize. Sepetin üzerine de aynı şekilde kalp şablonunu uyguluyoruz. Nasıl yapılıyor şimdi şemasını görelim.

Evet , sepetimizi de paspasımızı da bitirdik. Şahane oldular.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın