Penye İp ile Oval Paspas Yapılışı

Penye İp ile Oval Paspas Yapılışı

Örgü ören arkadaşlarımız bilirler ki son zamanlarda penye ip örgü modelleri çok popüler. En çok örülen modellerden biri örgü puf yapımı. Renk renk penye iplerle örülerek ev dekorasyonunda kullanılıyor. Herkes tarafından çok seviliyor. Bir diğer modelde penye ipten paspas yapımı. Bundan sonra penye ip ile yapılmış örgü modellerinden sizlere mümkün olduğunca anlatımlı desenleri paylaşacağız. Penye ipten sepet yapımı da çok kullanılan örgü modellerinden. Çevrenizde penye ip bulamazsanız eski tişörtten penye ip yaparak da örebilirsiniz. Sayfamızda nasıl yapıldığına dair bilgi bulabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Penye İpten Oval Paspas Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Renkli penye ip
  • 10 mm tığ
  • Makas

Aynı modelden hem penye ip sepet yapabilir hemde oval paspas örebilirsiniz. Model yapılışı aşağıdaki gibidir. 2 sıra sık iğne ördükten sonra şemadaki gibi alt sıradaki sık iğnenin altına batarak ilmeği uzatarak örüyoruz. Aynı modelden penye ip çanta modelleri de yapabilirsiniz.

Penye ip ile yapılmış sepet ve paspas modeli bitmiş hali aşağıdaki gibi duracaktır. İstediğiniz renk kombinleri ile paspas ve sepetler örebilirsiniz. Paspasları evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda , balkonlarda her yerde. Aynı şekilde sepetleri de öyle. Banyoda kullanabilir içine fırçalarınızı , taraklarınızı yerleştirebilirsiniz. İçine çiçek koyabilirsiniz. Havlu ve hobi malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın