Papatya Battaniye Tığ Örgü Modeli Yapımı

Papatya battaniye tığ örgü modeli yapımı anlatımını bulacağınız yazımızda , resimli anlatımlı tığ işi battaniye modeli yapımı bulacaksınız. Tığ işi yapılışlarını resimli anlatımlardan da direk bakarak yapabilirsiniz. Tığ işi modelleri ören örgü sevenler kolaylıkla yapabileceği bir kaç tane püf noktası var. Dikkat ederek inceleyerek püf noktaları kaçırmadan çok güzel bir papatyalı battaniye yapabilirsiniz. Papatyalar örerken yapılıyor. Bazı çiçekli örgü modellerinde çiçekler sonradan yapılan çiçekler olabiliyor. Çiçekler örülüp dikiliyor sonradan.

Papatya Battaniye Tığ Örgü Modeli Yapımı

Papatya battaniye tığ örgü modeli yapımı anlatımını sizlere sunacağız. Modelin yapımı için 12+5 zincir katları başlangıç zincir sayımızı oluşturmalı. Renkleri dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yaprak görünümü verdiği için yeşil olmak zorunda değil farklı renklerle de güzel duruyor. Aşağıda örneğini göreceğiniz gibi pembe tonları da çok yakışmış papatya modeli battaniye örneğine.

 

 

Model sonunda çok güzel bir örgü çiçekli battaniye , şal örneğine dönüşüyor. Bu güzel örgü modelini yapmak istediğinizde kaynak sayfasından yapımının ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. Pembe renkli papatya battaniye modeli görünümü aşağıda göründüğü gibi çok güzel duruyor değil mi? Dekorasyonunuza ya da zevkinize uygun renkleri seçip örebilirsiniz.

 

kaynak:http://www.mypicot.com/2074.html

 

Bir cevap yazın