Örgüye Yeni Başlayanlar İçin Şapka Yapımı

Örgüye yeni başladı iseniz ve tığ işi örgü modeli yapmak istiyorsanız sizlere kolay şapka modelleri hazırladık. Üzerini istediğiniz gibi örgü süsleme sanatı ile süsleyebilirsiniz. Sevdiğiniz renklerde çok basit bir şekilde örgü şapka modelleri ve yapılışları yapıp üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Örgü çiçekler ekleyebilirsiniz. Boncuklarla süsleyebilirsiniz. Dantellerle süsleyebilirsiniz.

Yaptığınız aynı örgü bere modeline uygun örgü boyunluk modelleri de örebilirsiniz. Ayın bu teknikle daha uzun zincir çekerek. Ve şapkada yaptığınız gibi eksiltme yapmadan. Bu şekilde şapka ve boyunluk takım yapmış olursunuz. Üzerine zarif bir dantel aplike ederek şıklığa şıklık katarsınız. İşte sizlere zorlanmadan öreceğiniz kolay bir şapka modeli. Dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Tığ İşi Kolay Şapka Nasıl Yapılır?

Şapkaya 94 zincir çekip halka oluşturarak başlıyoruz. Tekrar 3 zincir çekip her bir zincir üzerine trabzan yapıyoruz.

Bu turda 7 tur olacak şekilde 1 normal şekilde trabzan, 1 önden batarak trabzan yapıyoruz. Önden batma nasıl olur diyorsanız aşağıdaki grafikleri inceleyebilirsiniz. Bu tığ işi örgü lastik yapmış oluyoruz.

Lastiğimizi yaptıktan sonra artık normal şekilde trabzan örmeye devam ediyoruz. 6 tur artırma ve eksiltme yapmadan her ilmek üzerine 1 kez batarak örüyoruz.

Bu turdan itibaren eksiltmelere başlıyoruz. Önce 1 tur 3 ör 1 eksilt yapıyoruz. Sonraki 3 turu 2 ör 1 eksilt olarak devam ettiriyoruz.

Kalan ilmekleri 2 tur 2 ilmek birlikte ör olarak devam ettiriyoruz.Ve şapkamızı bitiriyoruz.

İster bu şekilde ister süsleyerek istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın