Örgü Telefon Kılıfı Yapımı

Şimdi paylaşacağımız modeli daha önce kağıt ipten çanta modeli olarak görmüştüm. Ve yapılışı yoktu. Daha sonra başka bir örgü modeli ararken bu model karşıma çıktı. Ve hemen sizinle paylaşmalıyım diye düşündüm. Evde kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Çok şık örgü telefon kılıfları yapabilirsiniz.

 

Örgü Telefon Kılıfı Yapımı

Malzemeler

  • 4 farklı renkte iplik
  • 3  mm tığ
  • Dekoratif düğme
  • Yün iğnesi ( goblen iğne de olabilir)

Modele kendi telefonunuza uyacak şekilde zincir çekerek başlıyorsunuz. Model not 3 bir telefona uygun şekilde yapılmış. 35 zincir çekerek başlıyorsunuz.

Zincir çektikten sonra üzerine son zincir içine kadar 1 sık iğne yapalım. Son zincir içine aynı yere 3 sık iğne yapalım. Diğer tarafa geçip 1 sık iğne yapmaya devam edelim. Son zincire geldiğimizde 3 sık iğne yapalım aynı yere.

Bir sonraki turda köşeye gelene kadar 1 sık iğne yapalım. Köşeye gelince az önce aynı yere 3 sık iğne yapmıştık. Şimdi o sık iğnelerin her biri üzerine aynı yere 2 sık iğne yapalım. Diğer tarafa geçip aynı işlemi tekrar edelim.

Bir tur hiç artırma ve eksiltme yapamadan örelim. Daha sonra 3 zincir çekip her bir sık iğne üzerine trabzan yapalım.

Bu tura 3 zincir çekerek başlayalım ve trabzanlar üzerine trabzan yaparken önden batarak trabzan yapalım. Bu şekilde 6 tur olacak şekilde örelim. Son tur olarak her bir trabzan üzerine sık iğne yaparak bitirelim.

Şimdi kapak kısmına geçiyoruz. Sihirli halka içine 12 sık iğne yapalım. Farklı bir renge geçip aralarda 1 zincir çekerek her bir sık iğne üzerine trabzan yapalım.

Rengi değiştirelim. Trabzanların üzerine aynı yere 6 trabzan yapalım. Bir sonraki trabzan üzerine sık iğne ile batalım.

Tekrar rengi değiştirelim ve aşağıda gördüğünüz şemalar gibi örmeye devam edelim.

Telefon kılıfımız bitti. İyi günler dileğiyle.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

Kaynak : http://www.8trends.com/crochet-phone-case-diy-pattern/

Bir cevap yazın