Örgü Teddy Şapka Boyunluk Yapılışı videolu anlatım

Örgü Teddy Şapka Boyunluk Yapılışı videolu anlatım

Bugün güzel yavrularımız için çok güzel hem şapka hem boyunluk yapımını göreceğiz birlikte .

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü Boyunluklu Şapka Modeli Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • İplik
  • Tığ
  • Makas

Şapkayı yapmak için tek ölçü başınız. Baş ölçüsünü alarak başlayabilirsiniz.

1 yaş bebekler için : 45 cm

1-2 yaş bebekler için : 50 cm

10 yaş çocuklar için : 53 cm

Genç bayan için : 56 cm

Erkek için : 60 cm

Boyunluk yaparak başlıyoruz. Bebeğinizin boynuna göre ölçü alarak zincir çekip halka oluşturarak başlayalım. 2 zincir çekip tüm zincirler üzerine trabzan yapalım. Bu şekilde istenilen yüksekliğe gelene kadar örmeye devam edelim.

Önerilen yükseklik :

0- 1 yaş bebekler için : 10 cm

1-2 yaş bebekler için : 13 cm

10 yaş çocuklar için : 18 cm

Genç bayan ve kadın  için : 25 cm

Erkek için :30 cm

Şapkanın yapılışı : Boyunluğu bitirdikten sonra arkaya gelecek kısım kadar ölçü alıp zincir çekelim. Artı 2 zincir daha çekip 3. zincirden itibaren tüm zincirler üzerine trabzan yapalım. İstediğimiz uzunluğa gelene kadar bu şekilde bir kare oluşturalım. Aynı ölçülerde bir kare daha örelim.

Birleştirme kısmına gelince kareleri üst üste koyup 2 kenarından ilmek kaydırma ile dikelim. Daha sonra açık dikilmeyen kenarın birini boyunluk ile dikerek birleştirelim. Ayının kulakları için 2 zincir çekip halka oluşturalım. İçine 5 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her sıraya iki kez batarak 10 sık iğne yapalım.

Yapılışının detaylarını videoda bulabilirsiniz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın