Örgü Pufa Astar Nasıl Dikilir?

Örgü puf yapımını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Örgü puf yapılışı için kullanacağınız iplikler sizin kullanacağınız yere göre ve isteğinize göre farklılık gösterebilir. Penye ipten örgü puf yapılışı ya da koton ipten pirinç örgü puf yapılışı uygulamalarını yapabilirsiniz. Örgü modelleri sizin dekorasyon zevklerinize göre şekillenebilir. Kalın ipler ve kalın şiş ile pirinç örgü puf yapabilirsiniz. Ya da sizlerle daha önce paylaştığımız konudaki gibi tığ işi puf yapabilirsiniz. Ayrıca saklama alanlı örgü puf yapılışı konusunu paylaşmıştık oradaki gibi örgü puf  yapabilirsiniz bu örgü modeli de çocuk odaları için ideal oluyor. Hem çocukların kullanımına sunabiliriz hem de içinde fazla eşyaları saklayabiliriz.

 

 

Örgü Pufa Astar Nasıl Dikilir?

Çok kalın bir ip ile belirli sayıda ipin kalınlığına göre değişecektir. İlmek atılır. sonra  dikdörtgen bir örgü örüyoruz. ve alttaki ilmeklerden bir ip geçiriyoruz örgü penye pufun alt kısmını büzerek oluşturuyoruz. içine astarı yerleştirip dikiyoruz.  içini dolgu malzemesi ile dolduruyoruz. Elyaf olabilir ya da sünger parçaları ve elyaf karışık olabilir. Penye ipten puf yapılışı bu şekilde de yapılabilir tığ işi puf yapılışı da yapabilirsiniz.

 

 

Penye puf içine astar yapılışını resimlerle görüyoruz. Örgü puf astarı kumaşı astar kumaşı olarak kumaşçılara söylerseniz size verecektir. Uygun fiyatlı kumaşlar var . Kalın bir koton ip ile puf yapabilirsiniz ya da Penye ip ile örebilirsiniz. Örgü modelleri arasında penye puf yapılışı ev dekorasyonunda kullanılan dekoratif örgü modelidir. Çocuk odalarında, balkon dekorasyonunda ve ya salonda örgü puf kullanılmaktadır.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız. xx

 

 

kaynak :https://lvlyblog.com/tag/free-knitted-pouf-pattern/

 

 

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın