Örgü Prenses Elsa Tacı ve Saçı Yapılışı Anlatımı

Prenses Elsa gibi saçı olsun hangi küçük prenses istemez ki ? Prenses tacı yapılışı nı ayrıntılı sayılarıyla vereceğiz. Daha önce sizlerle paylaştığımız örgü saç bandı modelleri ve örgü çiçekli saç bandı yapılışı konularına da bakabilir oradaki tarifleri de uygulayabilirsiniz. Karlar Ülkesi Kraliçesi Prenses Elsa Tacı yapılışı :

Tığ işi Prenses Tacı Nasıl Yapılır?

3.75 mm tığ kullanılarak yapıldı. 3.5 da kullanabilirsiniz.

72 zincir çekilir.,

1.sıra : 1 zincir çek, 71 adet sık iğpne yap – 72 ilmek olmalı toplamda.- beyaz ip

2 sıra : 1 zincir, tum ilmeklere 1 tane yalancı sık iğne- 72 ilmek- mavi ip ile

3.sıra : 1 zincir, sık iğne yapın her ilmeğe 1 tane,

4.sıra : 1 zincir, yalancı sık iğne yapın tum ilmeklere 1 tane,

5. sıra : 1 zincir, her ilmeğe 1 sık iğne

6. sıra : V tekniği ile örmeye başlıyoruz. *1 yalancı sık iğne, 2 zincir 1 yalancı sık iğne aynı ilmeğe yapıyoruz 2 ilmek atlayıp 1 yalancı sık iğne, 2 zincir 1 yalancı sık iğne, 2 ilmek atla yalancı sık iğne..*aynı işlemi tekrar yapıyoruz. Tüm sıra bu şekilde

7.sıra : 2 zincir olan yerlere 6 adet trabzan yapılır (2li trabzan)sık iğne ile zincirli yere tutturulur aşağıdaki resime bakınız.

8.sıra : tüm trabzanlara ilmeklere sırasıyla ( sık iğne, sık iğne, yalancı sık iğne, 2 zincir, 1. zincire tuttur, yalancı sık iğne, sık iğne, sık iğne) .

6 trabzan yapılan yerde 3 trabzan yaptıktan sonra 2 zincir çekilir ve 1. zincirin dibine batıyoruz sonra sıradaki trabzana yalancı sık iğne yapıp ilerliyoruz tüm sıra aynı şekilde yapıyoruz.

Prenses tacı yapılışı nı anlattık tacı yaptıktan sonra dilerseniz Prenses Elsa saçlarını takabilirsiniz. Sarı renk ipleri uzunca keserek resimlerdeki gibi yerleştirin ve toplayın sonrasında da örün. Prenses Elsa Saçı yapılışını tamamladık.. Şimdi prensesiniz Prenses Elsa tacı ile kavuşsunve her çocuk gibi o da mutlu olsun bu kadar kolay ..

Yapacak olan herkese kolay gelsin. Saçların örgü prenses tac a nasıl takıldığını da resimerde ayrıntısıyla görebilrisiniz.

 

 

 

 

 

 

Kaynak:http://overtheappletree.blogspot.com.tr/2015/01/crochet-elsa-crown-with-hair.html

 

Bir cevap yazın