Örgü Parmaksız Eldiven Yapımı Anlatımlı

Anlatımlı Örgü Parmaksız Eldiven Nasıl Yapılır ?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. Örgü Kapsamını bir şeye sığdıramaz bir kalıba sokamazsınız.. Ne kadar ören bayan var ise o kadar model var bu dunyada 🙂 Modelin renklerine , ipine bayıldım.. Parmaksız eldiven yapılışlarını sizlere daha önce anlatmıştık. Çok şık farklı model parmaksız eldivenler paylaştık.. Şiş ile yapılan parmaksız eldiven modelleri ve yapılışlarını sitemizde bulabilirsiniz ayrıca tığ işi parmaksız eldiven yapılışı nı da şimdi paylaşıyoruz. Farklı model tığ işi parmaksız eldiven örnekleri de sitemizde vardır.

32 zincir çekerek başlıyoruz. 2 zincirden itibaren her ilmek üzerine sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekip dönüyoruz. Sıra sonuna kadar her ilmek üzerine 1 kez trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda yine sık iğne örüyoruz sıra sonuna kadar. 3 zincir çekip dönüp sıra sonuna kadar trabzan örüyoruz. Bu şekilde 5 sıra örmüş olacağız. Son sıramaz sık iğne ile bitecek.

Şimdi deseni kurmaya başlıyoruz. İplik rengimizi değiştiriyoruz. İlk sık iğne içine tığa ilmek dolayarak batıyoruz. Uzun çekip tekrar ilmek alıp batıyoruz. 3 kez. İlmeklerin hepsini bir çekiyoruz. Daha sonra 1 zincir çekip aynı yere aynı şekilde tekrar batıyoruz. 1 zincir çekip 3. sık iğne üzerine atlıyoruz. Aynı şekilde tekrar puf dikiş yapıyoruz. Sıra sonun kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. Bir sonraki turda renk değiştirip iki puf dikişin arasına tekrar puf dikiş yapıyoruz. 6 sıra  her sırada renk değiştirerek bu şekilde örüyoruz. 6 sıra ördükten sonra parmak hizasına gelene kadar aynı şekilde örüyoruz. Daha sonra 6 zincir çekip 2 puf dikiş atlayıp örmeye devam ediyoruz. Daha sonraki turda zincirin üzerine puf dikiş yapıyoruz. Parmak kısmından sonra 4 sıra daha aynı şekilde örüyoruz. Gri renkli ipimize geçip bir sıra sık iğne, 1 sıra trabzan, 1 sıra sık iğne şeklinde örüp bitiriyoruz. Aynı şekilde diğer tekini de örüyoruz.

Aşağıda modelin grafiğini göreceksiniz. Grafik üzerinden rahatlıkla örebilirsiniz.

Şablonu uyguladığınızda alacağınız sonuç karşınızda : Çok şık renklerini çok sevdim. Yapacak olanlara kolay gelsin paylaşmayı unutmayın.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın