Örgü Kız Çocuk Etek Yapılışı Tığ işi

Örgü Etek Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler

Malzemeler

  • Alize Cotton Gold
  • 2.5 mm tığ

Sayılar bedeninize göre farklılık gösterebilir. 200 zincir çekerek başlayalım. İlk zincire ilmek kaydırma ile bağlayıp halka oluşturalım. Daha sonra üzerine 1er zincir atlayarak aralarda 2 zincir çekerek kafesler yapalım. 26 tur bu şekilde örelim. Daha uzun isterseniz tur sayısını artırabilirsiniz.

Dantel kısmı için aşağıdaki şablonu kullanalım. İlk turu 3 zincir çekip 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Sonra 7 zincir çekip 6. zincir üzerine sık iğne ile batalım.Tekrar 3 zincir çekip 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Bir kez daha 3 zincir çekip 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Sonra 7 zincirli yuvayı yapalım.  Sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

İkinci turda 1 zincir çekip hemen yanına sık iğne ile batalım. 7 zincirli yuvanın içine 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip trabzan tepesine sık iğne ile batalım. Bu şekilde 4 trabzan  daha yapalım. Yuvada toplamda 7 trabzan olacak. Bir önceki turda yaptığımız 3 zincirli 2 yuva arasına sık iğne ile batıp sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

İki dantel motifi arasında 1 sıra boşluk bırakıyoruz.

Kemer kısmı için 1 sıra 3 zincir 1 trabzan 3 zincir 1 trabzan şeklinde yuva yapıyoruz. 2 sıra trabzanları önden batarak örüyoruz. 1 sıra her bir trabzan üzerine batarak yuva yapıyoruz. Her bir trabzan üzerine sık iğne yapıp bitiriyoruz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın