Örgü Kazak Modelleri ve Açıklamalı Yapılışı videolu

Sitemizde birçok örgü kazak modelleri ve açıklamalı yapılışları bulabilirsiniz. Bunun için ziyaret etmeniz gereken sayfa bayan örgü modelleri ya da erkek örgü  modelleri içeriğimizdir. Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Açıklamalı Bayan Kazağı Nasıl Örülür?

Modele başlarken şişe ilmek sayısını 9 ve katları olarak başlayacaksınız. Bir örnek 9 ilmekte oluşuyor. İlmek sayısınızı ona göre hesaplayabilirsiniz. Yani ilmek sayısını ayarlarten 3 kenar ilmeği, (3 * 9 ) ilmek sayısı örnek için, 3 kenar ilmeği olarak kuruyoruz modeli. Şişe modeli anlamak açısından 33 ilmek atarak başlıyoruz. 4 sıra boyunca 1 sıra düz 1 sıra ters olarak örüyoruz. 5. turda modeli kurmaya başlıyoruz. 5 ilmek düz örüyoruz. Örgüyü çeviriyoruz. Şişe 1 ilmek doluyoruz ve 2 ilmek ters örüyoruz. Kalan 3 ilmeği örmüyoruz. Tekrar dönüyoruz. İlk ilmeği örmeden alıyoruz. 1 ilmek düz örüyoruz.

Doladığımız ilmekle sonraki ilmeği birlikde düz ödüyoruz. Tekrar dönüyoruz. şişe 1 kez ip doluyodruz. 3 ilmek ters örüyoruz. Dünöyüruz. Bu şekilde 11 ilmek olana kadar örüyoruz. 11 ilmek olduğunda 1 motifimiz hazır oluyor. Sonra yeni motife başlıyoruz. Dönüyoruz. Şişe 1 ilmek doluşyoruz. 2 ilmek ters örüyoruz. Sağ şişte 9 ilmek kalacak. Onları artık örmüyoruz. Aynı 1. motifte yaptığımız gibi sıra sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Sonda kalan 1 ilmeği düz olarak örüyoruz. Arka sırada tüm ilmkeleri ters olarakörüyoruz. Ve mtifler birleşmiş oluyor. 2. motifi kurana kadar istediğimiz yükseklikde 1 sıra düz 1 sıra ters olarak örelim. Ve aynı şekilde örneği kuralım.

Modelde gördüğünüz kazak 38 beden içindir. 38 beden için 8 motif yapabilirsiniz. Yani 3 + (3*8) +3

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın