Örgü Dikişsiz Erkek Bebek Süveteri Yapımı

Örgü Dikişsiz Erkek Bebek Süveteri Yapımı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

Erkek bebek süveter modeli az bulunan konulardan genellikle cicili bicili farklı bebek yeleklerini örmeyi seviyoruz en azından ben öyle.. Ama erkek bebek yeleklerinin kendine has şıklığı ve bazen farklı aplike modelleri ile sempatikliği oluyor. Çok farklı erkek bebek yelek modelleri de bulunmakta. Sitemizde robadan başlama erkek bebek yeleği modelleri de var yapılışı anlatımlarıyla. Bazı örgü bebek modelleri unisex bebek örgü modelleri oluyor herm kız bebeklere hem erkek bebeklere uyan bebek örgüleri de var.

Süveterin Yapılışı: 4,5 numara şiş ile 50 ilmek başlıyoruz. 4 sıra haraşo örüyoruz. Desenli örgüye geçip 37 sıra örüyoruz. Her iki kenardaki 10 ilmeği kol altı olarak haraşo örüyoruz. Ortadaki 30 ilmeği desenli örgü örüyoruz. Kenarlardaki 10 ilmek haraşo 4 sıra olduğunda 5 ilmeği kesiyoruz. Kalan 5 ilmek kol bantı olarak devam ediyoruz. Toplam 8 sıra kol altı ve kol kenarı olduktan sonra 40 ilmeği 4 sıra haraşo örüyoruz. Bu arada düğme için iliklerimizi açıyoruz. Arka kısmınıda aynı şekilde örüyoruz. Tek fark olarak omuzlara 20cm askı örüyoruz. Askıların ucuna düğmeleri dikiyoruz.

Karpuz Patik yapılışı: Şişe 30 ilmek atıyoruz. 2 sıra haraşo örüyoruz. Sonra 8 ilmek haraşo örüp 1 ilik yapıyoruz.Daha sonra her 5 haraşo sırasından sonra 1 ilik yapıyoruz(toplamda 6 ilik olacak)2 sıra daha haraşo örüyoruz. Toplamda 29 sıra haraşodan sonra ilik yapılan taraftan 8 ilmek kesiyoruz. Kalan 22 ilmeği 4 sıra ters, 4 sıra düz, 4 sıra ters, 4 sıra düz…60 sıra örüyoruz. İlmekleri bir defada kesiyoruz.

Karpuz patik yapılışı videolu anlatımı :

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

Bir cevap yazın