Örgü Çiçekli Terlik Yapımı, videolu

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Bu kabarık çiçeklerin yapılışını da sizlere tığ işi puf çiçek yapılışı videolu anlatımını konumuza ekledik. Buradan bakarak çiçeklerin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Tığ işi pofuduk çiçekler ile çok farklı örgü modelleri yapabilirsiniz. Bu çiçek modeli örgü ev terliği modeli üzerinde çok güzel bir süsleme oldu.. Örgü yelek modeli olarak bu tığ işi çiçek yapılışını kullanabilirsiniz. Ya da sadece bu çiçeklerden oluşan örgü popcorn çiçek yapılışı da yapılabilir.

Örgü Ev Terliği Yapımı

Verdiğimiz şema benzer bir modelin şeması. Önce sizlere o şemayı verelim. ÖRgü ev terliği yapılışı şeması aşağıdaki gibidir. En dış kenarı sık iğne ile çevrilmiş.

Pofuduk popcorn çiçeklerin yapılışı Türkçe videolu anlatımı. Bu örgü çiçek modelini terliğimizi süslemek için kullanıyoruz. Bu tığ işi çiçek yapılışı başka örgü modellerinde de işimize yarayacaktır. Bu tığ işi çiçek yapılışı ile tığ işi çiçekli yelek yapabilirsiniz. Tığ işi çiçekli bebek battaniyesi yapılışı olur.

 

Önce ayak tabanınızı ölçüyorsunuz. Daha sonra o ölçülerde zincir çekiyorsunuz. Ayak tabanınızın genişliği kadar zincirin her iki tarafını örüyorsunuz. Köşelerde yani zincirin başlangıç ve bitiminde artırma yapıyorsunuz. Taban genişliğine ulaştıktan sonra bitiriyoruz. Üst kısmını örmeye başlıyoruz. Üst kısmını ördükten sonra çiçekleri örüp üzerine dikiyoruz. Ve üst parça ile tabanı sık iğne ile birleştiriyoruz. Tüm işlem bu kadar. Bittiğinde çok şık bir terliğimiz oluyor. Şimdi örgü ev terliği tabanı nasıl yapılır onun videolu anlatımını izleyelim.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın