Örgü Çiçekli Şal Modeli Yapılışı

Kış Çiçekleri Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Tığ işi çiçekli şal modelini yaparken çok eğleneceksiniz. Şema okumayı biliyorsanız ki bunda hiç bir şey yok. Şema üzerindeki herşeyin ne anlama geldiğini yazımızda bulabilirsiniz. Şimdi çiçekli şal modelinin yapılışını anlatalım :

Modele 9 + 3 zincir çekere başlayabilirsiniz. Ben uzun bir zincir çektim. 192 zincir çekerek başladım. Modelin sizlere önce şemasını vermek istiyorum. Hemen altında anlatımı bulacaksınız.

1.tur : Zincir çektikten sonra 5. zincir üzerinden devam ederek 2 trabzan yapalım. 5 zincir çekip 4. zincir üzerine gelip 6 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ettirelim.

2.tur : 5 zincir çekelim. İlk yuva içine tığa 2 kep ip dolayarak 3 trabzan yapalım. 5 zincir çekip aynı yere aynı şekilde 3 trabzan daha yapalım. Arada hiç zincir çekmeden diğer yuvaya geçip tığa 2 kez ip dolayalım ve 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ettirelim.

3.tur : 4 zincir çekelim. İlk yuvanın içine 6 trabzan yapalım. 5 zincir çekip diğer yuvaya geçelim ve yine 6 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Modeli yapılışı bu kadar arkadaşlar. 2 ve 3. turun tekrarını yaparak istediğiniz uzunluğa gelene kadar ilerliyorsunuz. Şal bittiğinde son olarak püskül ekleyip bitiriyoruz. Çok şık görünüyor.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

Kaynak:  http://ned.vicarno.com/2016/01/gratis-haakpatroon-fairy-winterbloemen-shawl-2/

Bir cevap yazın