Örgü Birleştirme Nasıl Yapılır Resimli anlatım

Örgü birleştirme nasıl yapılır, örgü birleştirme teknikleri ve örgü birleştirme yöntemleri nasıldır? Sizlere güzel bir teknikle örgü birleştirme yolunu göstereceğim. Pratik bilgiler olarak aklınızda bulunsun. Örgü boyunluk modellerinizde bu tekniği uygularsanız birleşim kısımları belli olmayacaktır. Çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Daha önce sizlere şiş örgü boyunluk modelinden bahsetmiştik. Boyunluğa farklı bir hava katmıştık. Kenarına dantel modeli eklemiştik. Kenar oyası yapmıştık. Çok güzel olmuştu. Mesela bu boyunluğu örerken bu tekniği kullanabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü Boyunluk Birleştirme Tekniği Yöntemi Nasıldır?

Boyunluk modeline başlamadan önce kaç ilmek yapacaksak boyunluğu o kadar zincir çekiyoruz. Ve bu zincirin içinden tunus işinde olduğu gibi ilmek çıkartıp şişe geçiriyoruz. Mesela 60 ilmekten başladı isek 60 zincir çekiyoruz ve içinden tığ ile 60 ilmek çıkartıp şişe aktarıyoruz.

Şimdi boyunluğu istediğimiz modelde örmeye başlıyoruz. İstediğimiz uzunluğa geldiği zaman alttaki zinciri söküyoruz. Üsteki şişi de çıkartıyoruz. Aman ilmeklerin kaçmamasına dikkat edelim.

 

İğnemize aynı renk ipi geçiriyoruz. Altta yer alan ilmeklerin birinden iğneyi geçiriyoruz.

Üstten iki ilmeğin içinden ipi geçiriyoruz.

Şimdi alttaki ilmeğin içinden ip geçirdiğimiz tekrar içinden geçirerek birleştiriyoruz.

Şimdi alttaki ilmeğin yanındaki ilmekten tekrar ipi geçiriyoruz.

Üste geçip öz önce diktiğimiz ilmeklerin yanındaki boş olan iki ilmeğin içinden geçiriyoruz.

Ve yine alttaki geçirdiğimiz ilmeğin içinden geçip birleştiriyoruz.

Örgümüz bitene kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. Ve böylece muntazam bir şekilde örgü birleştirme yöntemlerini bitiriyoruz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

galeri :