Örgü Baykuş Aplike Tığ işi

Örgü Baykuş Aplike Tığ işi

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Baykuşun her türlüsünü yaptık. Amigurumi baykuş anahtarlık yaptık. Baykuş kırlent yaptık. Örgü baykuş bere modelleri yaptık. Baykuş pasta yaptık. Keçe baykuş modeli yaptık. Ve şimdi ördüğünüz örgüleri süsleyecek örgü baykuş aplike yapılışına. Örgü hırka modellerinize, örgü bebek yelek modellerinize, örgü bebek battaniyesi modellerine renk katacak. Hadi hazırlayın ipleri başlıyoruz.

Tığ İşi Baykuş Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Pembe, beyaz, sarı iplik
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • Gri dikiş ipliği

Sarı iplikle 4 zincir çekip halka oluşturalım. İçine 3 zincir çekerek başlayıp 11 trabzan yapalım. İpi sabitleyip keselim.

Beyaz ipimizi trabzanın arasından sabitleyelim. 3 zincir çekelim. Aynı yere 2 trabzan daha yapalım.1 zincir çekip  diğer trabzanın arasına atlayıp 3 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

Pembe renkli ipe geçelim. Yuvalardan birinde ipimizi sabitleyelim. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 4 trabzan daha yapalım sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

Diğer turda aynı renkli iple devam ederek her bir trabzan üzerine batarak turu trabzan yaparak tamamlayalım.

Devam ederek 3 zincir çekelim ve yanından örerek 17 trabzan yapalım.

5 zincir çekip dönelim. Yanına tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. Aynı şekilde yanına bir trabzan daha yapalım. Sonra devam ederek 3 trabzan yapalım. 2 tekli trabzan , 2 sık iğne yapalım. Sonra tekrar 2 sık iğne, 2 tekli trabzan, 3 trabzan, 2 tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. 5 zincir çekip sık iğne ile batalım.

Baykuşun üzerine beyaz iplikle gözleri yapıp dikelim. Üzerine siyah iplikle göz bebeklerini işleyelim. Sarı iplikle gagasını yapalım. Gözler için sihirli halka içine 10 tekli trabzan yapalım.

Kulak köşelerine püskül takip örgü baykuşu bitirelim. Çok sevimli oldu.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın