Örgü Bayan Patik Modeli Yapımı Anlatımı

Örgü bayan patik modeli yapımı anlatımını paylaşacağız sizlerle . Çok güzel örgü modelleri anlatımı yaptığımız sitemizde orguyapilisi.com olarak en güzel örgü modellerini ayrıntılı olarak anlatmaya çalışıyoruz. Paylaştığımız örgü modelleri ile ilgili sorunuz olursa yazabilirsiniz. Örgü videolarınız , yapımı anlatımlarınız resimleriniz var ise de paylaşabilirsiniz. Herkese kolay gelsin.

Malzemeler Patiklik ip Tığ (2 numara) Makas Yapılışı Patiğimize başlarken ilk olarak beş zincir çekiyoruz.İlk çektiğimiz zincire batarak halka oluşturalım.Yani kar tanesi patiğe başlarken sihirli halka dediğimiz işlemin zincirli halini yapıyoruz.Üst sıraya geçince her trabzana iki kere bakıyoruz bir üst sıraya geçince bir çift bir tek olarak Trabzanlara batıyoruz şimdi üst sıraya geçtik burada da beş trabzan yapıp altıncı sınıf çift batalım bu sıra bu şekilde tamamlanıyor.Trabzon sayımız sayımız 48 olana kadar arttıralım dört sıra yaptıktan sonra beşinci sıram da krem ipimle 10 tane trabzan yapalım en son baktığımız yerin 3 çünkü trabzanının başına bir tane trabzan yapıp ortadaki boşluğa batacağız ortadaki boşluğa 4 lü fıstık yapalım fıstığımızı kapatırken tığımda iki ilmek bırakıp daha sonra ikisini birden çekelim bir tane zincir başını doladım tekrar aynı işlem üçüncü trabzanın başına bir tane trabzan, yine fıstık yapıyoruz 4 lü fıstığımızı kapatırken iki tane ilmeği bırakıyorum sonra ikisini birden çekiyorum.Bu sırayı bu şekilde bitirelim.

Diğer renge geçelim.Bu sırada fıstıkların arasına bir trabzan fıstık üstlerine üç tane trabzan yapalım bu sırayı bu şekilde bitirelim.Diğer renge geçiş yapalım.Fıstık olan modeli tekrar uygulayarak istediğiniz boyuta kadar devam edelim.Daha sonra ayırma işlemine geçip ortada belirli bir trabzan sayısı bırakarak yanlardan ayağımızı ölçerek trabzan yapıyoruz belirli bir trabzan yaptıktan sonra yanlardan eşit sayı olacak şekilde trabzan ayırarak ortada altı veya yedi tane trabzon kalması gerekiyor bu trabzanlara da sık iğne yaparak topuk işlerimize başlıyoruz.Üst sıraya geçince trabzan da aynı şekilde yapılıyor sık iğne yaptığımızı da üçer üçer alarak bu sırayı bitiriyoruz.

 

Bir cevap yazın