Örgü Aplike Penguen Yapılışı

Örgü aplike modellerine  bir yenisini daha ekliyoruz. Daha önce sizlere birçok örgü modeli paylaştık.Örgü modelleri sayfamızdan diğer açıklamalarımıza da ulaşabilirsiniz. Örgü aplikeleri öreceğiniz şapkalarda, örgü bebek battaniyesi süslemelerinde, örgü berelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü Aplike Penguen Yapılışı

Beyaz, siyah ve kırmızı iplik, tığ. Bütün malzemelerimiz bunlar. Hadi başlıyoruz.

İlk olarak 4 zincir çekip halka yapıyoruz.

3 zincir çekip yanına 9 trabzan yapıyoruz.

Yine 3 zincir çekip her sıraya iki kez batıyoruz.

Bir sonraki turda sırası ile 1 zincir çekip 1 sık iğne yapıyoruz. Aynı yere  2 tekli trabzan, 2 ikili trabzan, tekrar 2 ikili trabzan, 2 tekli trabzan, 1 sık iğne örüp bitiriyoruz.

Siyah renkli ipe geçiyoruz. İpimizi sabitleyip 2 zincir çekiyoruz. 1 tekli trabzan yapıp devam ediyoruz. Önümüzdeki 11 sıranın içine 2 tekli trabzan yapıyoruz. Daha sonra önümüzdeki 10 sıraya ise her sıraya 2 sık iğne örüyoruz.

Penguenin kollarını yapmak için 1 zincir çekip aynı yere batıyoruz. Daha sonra 1 tekli trabzan, 1 ikili trabzan ve 3 zincir çekip ilmek kaydırma ile birleştirelim. Diğer kanada gelene kadar her sıraya bir sık iğne batalım. Ve aynı şekilde tersten başlayarak diğer kanadı yapalım.

Örgü penguenimizin ayaklarına geçelim. Ayaklar için kırmızı iplikle devam ediyoruz. 4 zincir çekelim. 3. zincir içine 2 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekelim ve aynı yere ilmek kaydırma ile batalım. Ayaktan iki adet yapıyoruz.

Örgü aplikenin üzerine siyah iple gözleri kırmızı iple gagasını işleyip bitiriyoruz. Böylece örgü aplike penguen modelimiz bitmiş oluyor. Havalar soğuduğunda öreceğiniz berelerde güzel süsleme olacaktır. Örgü battaniye, örgü yelek ve diğer örgü süslemelerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın