Örgü Aplike Melek Yapılışı

Tığ işi aplike modelleri, örgü kitap ayracı, tığ işi melek yapılışı. Örgü süslemelerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz melek yapılışından bahsedeceğim. Bahsedeceğimiz meleği renk renk örüp kitap ayracı olarak ta kullanabilirsiniz. Hatta sevdiklerinize hediye bile edebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

Tığ İşi Melek Nasıl Yapılır ?

3 zincir çekelim ve halka oluşturalım.

Halkanın içine 12 trabzan yapalım. Kafamızı oluşturduk

Daha sonra boyun yapmak için 1 zincir  çekelim. Sonraki 3 sırayı ilmek kaydırma olarak örelim.

Kanatlara geçiyoruz. Kanatlar için 8 zincir çekelim.

Zincirin üzerine sırası ile ilk önce sık iğne, tekli trabzan, 3 tane ikili trabzan, tekli trabzan ve sık iğne yapıp bitirelim.

Ve kafadan diğer kanat kısmına kadar tekrar ilmek kaydırma örelim.

Ördüğümüz diğer kanatta da aynı işlemi tekrar edelim.

İki kanatın arasını sık iğne ile birleştirelim.

Elbise kısmı için 8 ikili trabzan yapalım. İkinci turda dönüp kenar kısmından birer arttırıp 10 trabzan yapalım. Üçüncü turda yine kenarlardan arttıralım ve sayımız 12 olsun.

1 zincir çekip dönelim. İlk sıraya aynı yere 3 trabzan yapalım. Bir sonraki sıraya ilmek kaydırma ile devam edelim. Aynı işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

İpliğimizi kopartıp bitirelim. Melek hazır.

İpe 3 boncuk dizelim. Meleğin elbisesinin ortasından iğneyi geçirelim. 30 zincir çekelim. Daha sonra boncukları zincir ile sabitleyelim. İpi sabitledikten sonra bitirip keselim.

Melek bitti.

İster kendiniz kullanın ister sevdiklerinize hediye edin.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın