Nervürlü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Motifli battaniye modellerine bir yenisini daha ekliyoruz ve çok şık duran bu battaniye motifi modeli yapılışını sizlerle resimli anlatımlı olarak paylaşıyoruz. Tabiki motif söz konusu ise bu motifi sadece bebek battaniyesi yapımında kullanmayız biz bardak altlığı modelleri, kırlent modelleri , koltuk şalı modeli yapabiliriz. Çok da güzel olur. İp olarak örgü motif modellerine en çok yakıştırdığım alize diva , kartopu flora , nako saten . hangi marka almak isterseniz hepsinin motife uygun ip adını yazdım. Kolay gelsin.. 3 -3.5 no tığ uygundur.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Nervürlü Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Bebek battaniyesi modeli için farklı motifleri birleştirerek de çok güzel battaniyeler yapabilirsiniz. Örnek olarak çıkarttığınız modelleri bir araya getirerek değişik desenli bir battaniye veya kırlent yapabilirsiniz.

1.tur : 7 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapalım. Aralarda 2 zincir çekerek bu işlemi 3 kez daha tekrar edelim.

3.tur : İlk yuvanın içine 2 tekli trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 2 tekli trabzan daha yapalım. Şimdi aşağıda resimde gördüğünüz gibi bir önceki turdaki trabzana önden batarak trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar resimdeki gibi örmeye devam edelim.

4.tur : İpliğin rengini değiştirip yuvalardan biri üzerine ipi sabitleyelim. 3 tekli trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 tekli trabzan daha yapalım. Yanından devam ederek 2 sık iğne yapalım. Bir önceki turda yaptığımız gibi yine önden batarak trabzan yapalım. 1 sık iğne yapıp tekrar önden batarak trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim. Resimde daha iyi anlaşılacaktır.

5.- 6. – 7. tur : Aynı renkli iple devam ederek resimdeki gibi örüyoruz. Önden batmalar hep aynı yerden olacak.

8. tur : İpliğin rengini değiştiriyoruz. 2 sıra sık iğne yaparak yine önden batma işlemine devam ediyoruz.

Motifin yapılışı bu kadar arkadaşlar. Önden batmalar hep aynı yerde aynı şekilde yapılıyor. Göründüğü kadar zor değil. Tek yapmanız gereken ipi ve tığı elinize alıp başlamak.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın