Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Motifli bebek battaniyeleri rengarenk olunca ve birbirleriyle uyumlu renkler olunca çok güzel görünüyorlar. Örmesi de çok zevkli tığ işi motifli bebek battaniye modellerini her bir motifi bitirince battaniyeyi bitirmeye bir adım daha yaklaşılıyor ya en büyük heyecan .. Bu örgü battaniye modelini de evde kalan iplerinizi değerlendirmek için yapabilirsiniz. Evde kalan ipler ile yapılabilecek şeyler kırlent modelleri , battaniye modelleri  yapabilirsiniz.

Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Motif büyük bir motif. 95 * 115 cm battaniye için 30 motif gerekiyor. Bir motifin boyutları 19 * 19 cm ebatlarında. Pamuklu bir iplik ve 3 mm tığ kullanılmıştır. Şimdi sizlere öncelikle motifin şemasını vermek istiyorum. Yapılışını şemanın altında bulabilirsiniz. Videosu da yayında olacak.

1.tur : Sihirli halka içine 5 zincir çekerek başlayalım. Ve halka içine trabzan ile batalım. 2 zincir çekelim. Aynı yere tekrar trabzan ile batalım. Bu işlemi 5 kez daha tekrar edelim. 8 yuva olacak.

2.tur : Bu turu trabzan yaparak devam ediyoruz. 3 zincir çekerek başlıyoruz. 31 trabzan yapıyoruz. Yuvalara 2 trabzan yapıyoruz.

3.tur : 6 zincir çekiyoruz. Zincirle aynı yere trabzan yapıyoruz. Yanından devam ederek 3 trabzan yapıyoruz. Şimdi aynı yere 1 trabzan , 3 zincir, 1 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettiriyoruz. 8 yuva olacak .

4.tur : 6 zincir çekip zincirin yanına trabzan ile batıyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Devam ederek 5 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Yuvanın içine aynı yere 1 trabzan, 3 zincir , 1 trabzan yapıyoruz. Ve bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ettiriyoruz.

Motifimizin göbek kısmını bitirdik. Kalan kısımları şemadan veya videodan takip ederek yapabilirsiniz. İyi seyirler.

 

 

 

 

Bir cevap yazın