Motifli Battaniye Nasıl Birleştirilir?

Motifli Battaniye Nasıl Birleştirilir?

Sizlerle şimdi paylaşacağımız birleştirme tekniğini tüm motifli battaniyeleriniz için kullanabilirsiniz. İlk işimizi modeli belirlemek ve istenilen uzunluğa yetecek kadar motifleri örmek.

Motiflerimizi bitirdik. Battaniye veya diğer örgülerimiz için renk renk motifler hazır. Şimdi ise daha önce sizlerle paylaştığımız örgüde gerdirme işlemi yapalım.

 

Gerdirme işlemi de tamam olduğuna göre birleştirme işlemine başlayabiliriz. Bu işlem için goblen iğnesine ve makasa ihtiyacınız olacak. Tabi birde ipliğe.

  • İki motifi düz yüzleri aşağı bakacak şekilde yerleştirelim. Motifin ekleyeceğimiz kısımların ilmek sayısının aynı olması gerekir. Buna dikkat edelim. İlmekler daha az veya daha fazla olursa dikiş düzgün durmayacaktır.
  • İğnemize ipliği takalım. Ve arka ilmeklere batarak dikmeye başlayalım. İpliği çok sıkmayalım. Gergin olmasın.

 

  • Şimdi aşağıda gördüğünüz gibi okları takip ederek motifi birleştirelim. İğnenin yönünü değiştirerek birleştirme işlemi yapıyoruz.

 

Motiflerin ters yüzleri kendimize bakıyor ve arka ilmeklere batarak birleştirme işlemini yapıyoruz. Köşe kısımlara geldiğimizde de aynı şekilde birleştirme yapıyoruz.

Birleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ortaya çok şık dikişleri belli olmayan gizli dikiş battaniye birleştirme işlemi ile battaniyeniz çıkıyor.

Bir cevap yazın