Midye Kabuğu Örgü Modeli Bebek Yeleği Yapılışı

Midye kabuğu örgü modeli yapılışını ve midye kabuğu ile yapılmış örgü bebek yeleği modeli yapılışını anlatacağız. Midye kabuğu örgü modeli ile bebek hırka modelleri yapabilirsiniz. Midye kabuğu örgü modeli ile çeyizlik yelek modelleri yapabilirsiniz. Örgü bebek hırkalarında kol ağzı modeli olarak kullanılan midye kabuğu modeli çok şık duruyor. Yapacak olanlara kolay gelsin.

 

Midye Kabuğu Modeli Bebek Yeleği Yapılışı

 

Selin Tokalı hanım’a model Paylaşımı için teşekkür ediyoruz. Ellerine sağlık diyoruz ve midye kabuğu bebek yeleği yapılışı anlatımı na geçiyoruz.

Midye kabuğu modeli alttan başlanarak örülüyor. 164 ilmek başlanıyor. Midye kabuğu örgü modeli yapılıyor burada örgü yelek modelinde 4 adet midye kabuğu modeli örülmüş. ondan sonra üst kısımın örgüsü yapılmış. Üst kısım düz örülüyor. Bebek yeleğinin kol ayrımında şu şekilde ayrılıyor : 44 ilmek ön, 44 ilmek ön , 76 ilmek arka kısım için ayrıldıktan sonra yaka kesimi kol kesimi yapılır kenar patı aynı şekilde devam ettirilir. Bebek yeleklerinde 8 ilmek iyi duruyor, alıştığınız bir sayı varsa onu da uygulayabilirsiniz.

Midye kabuğu bebek yeleği 1,5 – 2 yaş için bebek yeleği modeli olarak örülmüştür.

 

Midye Kabuğu örgü modeli yapılışı videolu anlatımı :

 

Bir cevap yazın