Meyve Şeklinde Bardak Altlığı

Meyve Şeklinde Bardak Altığı Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Malzemeler

  • Renkli pamuklu iplik
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • Keçe
  •  İplik

Modeli sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayıp 11 trabzan yapıyoruz. (12) İpliğin ucunu saklayıp farklı bir renge geçiyoruz. Turuncu renk ipe geçiyoruz. İpi sabitleyip 3 zincir çekiyoruz. Her ilmeğe 2 kez batarak 24 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda 3 zincir ile başlayıp 1 ör 1 artır ile devam ediyoruz. Ve 36 trabzan yapıyoruz. Bir diğer turda 2 ör 1 artır ile 48 trabzan yapıyoruz. 3 ör bir artır ile devam edip 60 trabzan yapıyoruz.

Bu aşamaya kadar olan kısmı resimli olarak görelim.

Beyaz renkli ipe geçip 4 ör 1 artır ile 72 trabzan, turuncu iplikle 5 ör 1 artır ile 84 trabzan yapalım.

Beyaz iplikle beyaz kısımdan başlayıp aşağı doğru ilmek kaydırma yapalım.

Arkasına aynı ölçülerde keçe kesip dikelim.

Aynı modelle limon, karpuz da yapabilirsiniz. Örgü tutacak modeli olarak da kullanabilirsiniz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın