Mevsimlik Hırka Bluz Yelek Örgü Modeli Yapımı Anlatımlı

Örgü modelleri yapılışı anlatımlarını sunmaya devam ettiğimiz sitemizde sizlere çok güzel örgü modellerini sunmaya devam ediyoruz. Örgü anlatımları yeni başlayanlar için çok güzel bir imkan oluyor. Evde hiçbir kursa gitme zorunluluğu olmadan özellikle küçük bebeği olanlar için çok zevkli bir hobi. Kendin yap projelerini de anlattığımız örnekler sunduğumuz sitemizde sizlere çok güzel evde  artan malzemeleri değerlendirme projeleri sunuyoruz. Ev dekorasyon fikirleri veriyoruz.

Aradığınız bir çok şey hakkında fikir sahibi olabileceğiniz, örgü modelleri yapılışı , çeyizlik örgü modelleri bakabileceğiniz çok güzel bebek örgü modelleri yapılışları anlatımları bulacağınız. Patik modelleri , ev terlikleri bebek bot yapılışı anlatımları bulacağınız sitemizde iyi seyirler diliyoruz. Gelelim bu güzel mevsimlik mil örgü modeli yapımı anlatımına . Tığ ile örülen bazı yörelerde mil ( adana , tarsus , akdeniz bölgesi kısaca) belki farklı yörelerde de mil deniliyordur. Şiş örgü yapılan şişlere de örgü şişi yerine örgü mili denildiğini duydum.

Mevsiklik hırka, bluz, yelek, battaniye modelleriniz de kullanaabileceğiz örgü için yapacağınız modele uygun zincir çekelim. İlk olarak ilk sıramızı ikili trabzan olarak devam edelim. İsterseniz ikinci sıraya da trabzan yapabilirsiniz. Başlangıç ve son kısımda 3 tane trabzan yapalım. Sabit olarak 3 tane trabzan olacak. 3 trabzan yaptıktan sonra 7 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekip 3. trabzanın başına batalım. 4 zincir çekelim 4. trabzanın başına trabzan yapalım. Toplam yanyana 7 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekip 3. trabzanın başına batalım. 4 zincir çekelim 4. trabzanın başına trabzan yapalım. Toplam yanyana 7 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekip 3. trabzanın başına batalım. 4 zincir çekelim 4. trabzanın başına yanyana 7 tane trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Üst sıraya geçince 7 li trabzanlara aynı şekilde yapalım. Aralarda 7 tane zincir çekelim. İstediğimiz örgüye uygun boyutu ayarlayalım.

 

Bir cevap yazın