Makaron Bebek Battaniyesi Yapılışı, videolu

Makaron çok sevilen bir tatlı oldu son günlerin moda kurabiyesi.. Rengarenk makaronların seveni çok. Şimdi sizlere makaron bebek battaniyesi nasıl yapılır onu anlatacağız ve videolu anlaytımını da koyacağız oradan da takip edebilirsiniz. Rengarenk makaron motiflerini yapmak çok kolay .. Makaronlar mutfak dekorasyonunda sıkça kullanılıyor. Amigurumi makaron yapılışını da daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Bebek battaniyesi örerken ben genelde ip olarak bambu ipler, pamuklu iplikler ve bebe yünlerini tercih ediyorum. İpin kalınlığına göre tığı seçiyorum. Ortalama 2.5 mm tığ kullanıyorum. Şimdi sizlere beğendiğiniz iplerle renk renk yapacağınız güzel bir model hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde oldukça şık bir proje.

1.tur : 5 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : Bir üst tura 5 zincir çekerek geçelim. Ve tığa 3 kez ip dolayarak halkanın içine 17 trabzan yapalım. Zincirle birlikte 18 oluyor.

3.tur : 3 zincir çekelim. Zincirin hemen yanındaki trabzan üzerine tığa 1 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Tığa 1 tez ip alıp diğer trabtanın üzerine yine aynı şekilde batalım. Sonra hemen onun yanındakine trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Bu şekilde sırasıyla devam ederek turu tamamlayalım. 9 tane 2 li grup trabzan olacak.

İlk motifimiz tamam. Şimdi renk renk diğer motifleri örelim. Ve birbirine ekleyelim. Motifleri birbirine iğne ile dikerek ekliyoruz. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın