Kravat Modeli Örgü Saç Bandı Yapılışı Videolu- anlatımlı

Sizler için kolay ve şık bir örgü saç bandı modeli yapılışı daha hazırladık. Aynı örnekten daha önce farklı bir örgü saç bandı yapılışı daha hazırlamıştık. Aynı tekniği kullanarak faklı örnekte modellerle yapabilirsiniz. Biz her örgü modeline yakışan pirinç örgü modelinden yapıyoruz. Kızlarınız için, kendiniz için yapabilirsiniz. Sevdiklerinize örüp hediye edebilirsiniz. Çok vaktinizi almayacak şık bir model. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde güzel bir proje. Örgü saç bandı yapımını daha önce fiyonk şeklinde yapmıştık. Gemici düğümü örgü saç bandı modeli de yapmıştık. Tığ işi saç bandı modelleri arayanlar için de yine güzel bir model paylaşmıştık. Aslında beğendiğiniz birçok örgü modeli ile saç bandı örebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kravat Modeli Örgü Saç Bandı Yapılışı

Örgü saç bandı kaç ilmek diye sorarsanız bu tarifimizde artırarak yapıyoruz. Şişe 1 ilmek atıyoruz. Daha sonra 1 ilmeği örüp 1 ilmek artırarak 2 ilmeğe çıkartıyoruz sayımızı. Bir sonraki turda kenardan artırma yaparak 3 yapıyoruz. Bu şekilde artırmalara 11 ilmeğe kadar çıkıyoruz. 11 ilmek yaptıktan sonra modelimizi kurmaya başlıyoruz. Modelimiz pirinç örgü. Yani 11 ilmeği sıra sonuna kadar 1 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak örüyoruz. arka sırada ise tam tersi işlemi uyguluyoruz.  1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak örüyoruz.

Şimdi pirinç örgü modeli yapılışı videosunu görelim.

Model 50 cm uzunluğuna gelene kadar örelim. Daha sonra düz örgü örerek bir kenar kısmından 2 ilmeği birlikte örerek eksiltelim. Resimde gördüğünüz gibi.

Örgüyü bitirdik. Şimdi aşağıdaki resimleri takip ederek saç bandının son şeklini verelim.

Kolay ve şık öyle değil mi.

 

Bir cevap yazın