Kolay Şemalı Üçgen Şal Yapılışı

Şemalı kolay bir şal yapımından bahsedeceğim sizlere. Şal sezonu kapanmadan güzel şal modelleri örelim kendimize. Tığ işi şal modelleri sevenler için zarif bir örnek. Örneği sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şemanın altında sembollerin anlamlarını ve birkaç turun nasıl yapıldığını. Örgü şal modelleri ve yapılışları arayanlar bu güzel modelden örebilirler. Daha farklı şal modelleri arıyorsanız çiçekli şal modeli yapılışını da deneyebilirsiniz. Tabi ki şiş örgü şal modelleri de sitemizde mevcut.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kolay Şemalı Şal Nasıl Yapılır?

Kahverengi , mavi tonlarında ip kullanılarak örülmüş şalımız. Angora tarzı ipliklerle ve 2.5 mm tığla. Şal 204 cm genişliğinde ve saçaklar hariç 95 cm yüksekliğinde. Önce her zaman olduğu gibi sizlere şemayı vermek istiyorum.

Şemada nokta sık iğne anlamına geliyor. Halkalar zincir. Uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamanız gerektiği anlamına geliyor. V sık iğne anlamına geliyor.

1.tur : Sihirli halka içine 4 zincir çekerek başlayalım. Aynı yere tığa 1 kez ip dolayarak 7 trabzan yapalım.

2.tur : 6 zincir çekip ilk trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Devam ederek 3 sık iğne yapalım. Orta trabzana geldiğimizde tekrar 6 zincir çekip bir sonraki trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Devam ederek son ilmeğe kadar sık iğne yapalım. Tekrar 3 zincir çekip tığa 2 ip dolayarak trabzan  yapalım.

3.tur : 6 zincir çekelim ve aynı yere sık iğne ile batalım. 5 zincir çekip bir önceki turda tam orta kısma yaptığımız yere gelelim ve sık iğne ile batalım. 7 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batalım. Tekrar 5 zincir çekelim ve sıra sonuna sık iğne ile batalım. 3 zincir çekelim ve aynı yere tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yapalım.

İlk 3 turun yapılışı bu şekilde. Kalan turları şemadan takip ederek yapabilirsiniz.  Şimdi şalımız bittiğinde nasıl görünecek bakalım.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın