Kolay Şal Yapılışı

Sizlere oldukça kolay bir şal modelinden bahsetmek istiyorum. İster tek renk, ister evde kalan iplerinizle renk renk, ister akıllı iplerden örebileceğiniz çok güzel bir şal modeli. Baharlık şal modellerinden. İsmi gibi kendi de baharı andıran canlı renklerde ördüğümüz bahar şal modelini de bu güzel havalarda kullanmak için örebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kolay Şal Örneği Yapımı ve Anlatımı

Malzemeler

  • 3 mm tığ
  • Renkli iplikler veya tek renk ip
  • Makas

Şalı örerken orta kısma geldiğimizde 1 trabzan 3 zincir 1 trabzan olarak V dikiş yapıyoruz.

1.tur : 3 zincir çekip halka oluşturalım. 4 zincir çekelim. Trabzan yapalım. 1 zincir çekip yanına 1 trabzan daha yapalım. Bu işlemi 4 yuva olacak şekilde tekrar edelim.

2.tur : 6 zincir çekip dönelim. İlk yuvaya trabzan ile batalım. Diğer yuvaya zincir çekmeden atlayıp 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu işlemi diğer yuvalara da yaparak tekrar edelim.

3.tur : Renkli örmek istiyorsanız ipin rengini değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde örerek 6 zincir çekip dönelim. İlk yuvaya trabzan ile batalım. Daha sonra diğer yuvaya zincir çekmeden atlayıp 1 trabzan 1 zincir 1 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

Model bu şekilde ilerliyor. Orta kısımlarda V dikişi 3 zincir ile yapıyoruz. Şala üçgen havası vermek için. İstediğiniz aralıklarda renk değiştirerek örebilirsiniz. İstediğiniz boya gelip bitirdiğinizde uç kısımlarına püskül takarak daha hoş bir hava verebilirsiniz. Mutlu günler dilerim .

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın