Kolay bebek yeleği yapılışı anlatımı

Kolay bebek yeleği yapılışı anlatımı

Bir bebek yeleği yapmak istiyorum fakat kolay yelek yapımı olsun diyen hanımlar bu paylaşımımız tam sizlere göre hem kolay örgü yelek modeli olan hemde güzel örgü yelek modeli olan bu örgü yelek modeli mizib hem resimli anlatımını hemde açıklamasını sizler için yayınladık, şimdiden kolay bebek yeleği yapımı nı yapacak lara kolay gelsin diyorum.

Öncelikle istediğiniz bedene göre zincir sayısını ayarlamalısınız. Önce dikdörtgen bir parça örüyoruz. Daha sonra kenar kısımlarından kol evi yaparak yelek modellerini şekillendirmeye başlıyoruz. Her boyuta göre ayarlayabileceğiniz kolay bir yelek modeli. Sırt kısmının ölçülerinde bir parça örüp kolları eklemek olacak bütün iş.

Modeli 32 zincir çekerek başladık. 4. zincir üzerine trabzan yaptık. 1 zincir çektik 1 zincir atladık ve 2 trabzan yaptık. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettirdik. 12 tur aynı şekilde ördük

Beden kısmını ördük . Şimdi kol kısımlarını şekillendirmeye geldi. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi bir taraftan 34 zincir çekip diğer köşeye trabzan ile bağlıyoruz. Az önce ördüğümüz gibi yine 1 sıra trabzan yapıyoruz. Daha sonra tekrar 34 zincir çekip diğer kolu yapıyoruz.

Şimdi hem orta bedeni , hemde kolları aynı şekilde örmeye devam ediyoruz.

Şimdi son turları örmeye geçiyoruz. Trabzanları ve kenar oyasını resimde gördüğünüz gibi yapabilirsiniz.

Kenar oyasının şemasını aşağıda veriyoruz.

Kolay bir yelek modeli yaptık. Ve bitti. Buna benzer bir yelek kızım için örmüştüm. Çok şık duruyor.

Bilgi Kaynağı http://www.mundocrochet.com/round-crochet-vest-girl-free-pattern-tutorial/

Bir cevap yazın