Kirazlı Bebek Yeleği Yapılışı

Merhaba, bu yazımızda size yazlık çok güzel kirazlı bebek yeleği yapılışı anlatacağız. Kirazlarını aynı  zamanda düğme olarak kullanacağız. Çok şık yazlık bebek yeleği olarak kullanabilirsiniz. Baharlık bebek yeleği yapabilirsiniz. Yaz günlerinde hafif serin bir akşamda hemen çantadan çıkar kullan.. Çocuklar için bere olsun yelek olsun mutlaka en sıcak günde bile yanımda bulunuyor. Sitemizde çok sayıda erkek bebek yelek modelleri, kız çocuk yelek modelleri, erkek çocuk yelek modelleri, kız bebek yelek modelleri, erkek bebek yelek modelleri ve yapılışı konuları bulunmaktadır. Bunlara takım olarak hello kitty bebek battaniyesi , motif bebek battaniyeleri yapılışı konularına da bakabilirsiniz.

Kirazlı Bebek Yeleği Nasıl Yapılr?

Yapılışı kolay kirazlı bebek yeleği yapılışını anlatacağız. Tarifini Derya Baykal programında gülümseten fikirler diye bir bölüm yapmış orada anlatmıştı. Çok tatlı çok kolay kirazlı bebek yeleği yapımı nı aşağıda verilen tarifi bulacaksınız.

Malzemeler: koton ip , şiş no: 4 tığ numarası : 3 , fındık buyuklugunde boncuk.

Arka : 64 ilmek başlanır. 12 sıra pirinç örgü yapılır. 40 sıra ters örgü yapılır. Kol için; 3 – 1- 1- 1  olarak kesilir. 20 ilmek sonra omuz 1 defada ilmekler kesilir.

Ön : 36 ilmek başlanır. 12 sıra pirinç örgü yapılır. Daha sonra ön patı için 10 ilmek 1 ters , 1 düz örülür. 2 sıra sonra terslerin üzerine düz , düzlerin üzerine ters örgü yapılır. 1 düz örülür. 12 ilmek ters örülür. 13 ilmek de pat gibi görünür. 40 sıra ördükten sonra kol için 3-1-1-1 olarak kesilir. Son ilmek kesilince yaka 2-2-1-1 olarak kesilir. 10 sıra sonra omuz 1 defada ilmekler kesilerek kapatılır. Diğer ön yapılırken 32. ve 42. sırada ilik açılır.

Kiraz yapılışı için;

4 nolu şiş ile 6 ilmek başlanır. 8 sıra düz örgü yapılır. İlmekler kesilerek kapatılır. İçine boncuk konulup dikilir. Aynı şekilde 1 tane daha örülür. Yeşil ip tığ ile tepesine sık iğne ile tutturulur. 2 tane sık iğne yapılır sağ ve solda dursun düz durdun. Zincir çekilip diğer kiraza sık iğne ile bağlanır. Fotoğrafta görüldüğü gibi yaprak işlenir kiraz tutturulur.