KFB (Knit in the Front and Back) Örgü Terimi Nedir

KFB (Knit in the Front and Back) Örgü Terimi Nedir

Yabancı siteden örgü tarifi bakarken bazı terimlere rastlıyoruz ve ne olduklarını anlamak için video izlemek gerekiyor kısaltma harfleri yazıp bırakıyorlar 🙂 Kfb nedir derseniz biz de örgü yapılışında kullanıyoruz. Birçok örgü modellerini yaarken kullanırtız. 1 ilmekten 2 ilmek yapmak nasıl olur derseniz videolu anlatımı aşağıda. Net bir şekilde örülerek gösterilmiş. 1 ilmeğin içinden 2 tane ilmek çıkarıyoruz ve 1 tane arttırmış oluyoruz.

1 ilmekten 2 ilmek çıkarmak arttırma nasıl yapılır?

Yani aslında kfb knitt front ande back , Tam Türkçesi 1 önden 1 arkadan ör demek şişi önden ve arkadan ilmek alarak soldaki ilmeğin içinden 2 kez geçirip ilmek alıyoruz. Bu bir arttırma işlemidir. Örgüde arttırma nasıl yapılır dereniz bu şekilde de örgüde delik olmadan arttırma yapabilirsiniz.

kfb videolu anlatımı :

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın