Kapüşonlu Atkı Yapılışı

Kapüşonlu Atkı Yapılışı

Bugünlerde havalar güzel gidiyor. Ama sonbahar havası hiç belli olmuyor. Birden soğuyuveriyor. İyice soğumadan sizlere çok güzel bir şapka modelinden bahsedeceğiz. Atkı ve şapka bir arada. Örmesi zor değil. Kolay bir model. Şemasını sizlere vereceğiz. İstediğiniz örgü modelini kullanarak yapabilirsiniz. Birçok şiş örgü modelini kullanabilirsiniz. Teknik olarak , şema olarak aynısını kullanıp farklı modeller yapabilirsiniz. Şiş ile saç örgü modeli yapılışını sizlere daha önce ayrıntılı bir şekilde vermiştik. Saç örgü modeli yapmak istiyorsanız oradan takip ederek yapabilirsiniz. Şapka modelleri için beğendiğiniz , sevdiğiniz modelleri kullanabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kapşonlu Atkı Yapımı

Öreceğimiz modelin uzunluğu atkıda 210 cm genişliği 30 cmdir. Şapkanın boyutları ise 72 x 84 cmdir. Kullanılan ipliğin özellikleri % 75 yün % 25 ipektir. Şapka kısmı için 7 mm şiş kullandık. Modelin şemasını aşağıda veriyoruz. İçi dolu kare düz ilmeği içinde 2 boş kare olan ise ters ilmeği simgeliyor. Altalırında çizgi ile belirtilmiş ilmekler ise saç örgünün değişim kısmını belirtiyor. 5 + 5 ilmekleri yer değiştirerek saç örgüsünü yapıyoruz. Dileyenler başka modelde kullanabilirler.

Aşağıda ise örgünün şeması var. Daha ayrıntılı bilgiyi kaynakça bölümünden ulaşabilirsiniz.

Daha sonra atkının uç kısımlarına püskül takıp bitiriyoruz. İlmek sayılarını örmek istediğiniz bedene göre ayarlayabilirsiniz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın