Kalpli Patik Modeli Yapımı

Anlatımlı örgü modelleri sunmaya devam … Şimdiki modelimizin adı Kalpli patik modeli anlatımı , kalpli model patik çok güzel ve zevkli bir örnek. Kalplerden oluşan görüntüsü ile sadece kırmızı renk değil diğer renkler ile de çok güzel patik yapılışları anlatımları sunmaya devam edeceğiz.

Kalpli bot patik modeli yapılışı için ilk olarak sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım.Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 45 olacak. Daha sonra diğer rengimize geçelim. Olduğu yere batalım sabitlemek için.3 zincir çekelim olduğu yere batalım 5 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. 5. trabzanın başına batarak 5 tane trabzan yapalım aralarda 3 zincir çekelim bu sırayı bu şekilde devam edelim.
Diğer renge geçelim 3. trabzanın başına 1 sık iğne yapalım. 5 li trabzanın bitiş kısmına sabitliyelim. modelimiz bu şekilde devam ediyor istediğiniz boyuta gelene kadar devam edelim. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde kalpli bot patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.
https://youtu.be/pPKbtPQ5Np0

Bir cevap yazın