Kalp Dantel Örgü Aplike Yapılışı

Birçok farklı alanda kullanabileceğiniz bir çalışma. Ben genelde kırlent modelleri üzerinde aplike olarak gördüm . İçine amigurumi oyuncak modellerinden koyuyorlar. Örgü tavşan tarifi mesela. Yapılışını sizlerle adım adım paylaşacağım. Yaptığınız düz bir tığ işi kırlent modeli üzerine bu kalpli dantelden monte edebilirsiniz. Çok şık duracaktır. Örgü bluzlarınınız üreni cep olarak yapabilirsiniz. İki parça olarak örüp örgü çanta modelleri olarak yapabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kalp Dantel Yapımı

Malzemeler

  • Dantel ipliği ( ince iplik )
  • Tığ

5 zincir çekip ilmek kaydırma ile halka oluşturalım.

Halkanın içine 5 zincir çekip sık iğne ile batalım. Tekrar 2 zincir çekelim ve aynı yere trabzan ile batalım.

2 zincir çekip dönelim. İlk yuva içine 2 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 2 zincir çekelim aynı yere 3 trabzan yapalım ve son ilmekleri birlikte örelim. 2 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim.

Bir sonraki turda 3 yuva üzerine 3 trabzan son ilmekleri birlikte ör, 2 zincir çek aynı yere 3 trabzan daha yap şeklinde örmeye devam edelim. 5 yuva oluşturmuş olacağız.

Şimdiki turda aynı işleme devam edeceğiz. Fakat aynı yere 3 trabzan son ilmekleri birlikte ör, 2 zincir çek aynı yere 3 trabzan yapacağız. Bir sonraki yuvaya ise 1 trabzan ile batacağız.

Bu turda aşağıda gördüğünüz gibi örüyorsunuz. İşlem aynı. 1 trabzanın üzerine 3 trabzan yapıyoruz.

Bu turda 3 trabzan yaptığımız kısma 2 trabzan 5 zincir aynı yere 2 trabzan yapıyoruz.

Bu turda 5 zincir çektiğimiz kısma 5 sık iğne yapıyoruz. Diğer kısımlar aynı.

 

Fotoğrafta gördüğümüz gibi örmeye devam ediyoruz.

Örgüyü ikiye ayırarak önce bir tarafı sonra diğer tarafı örüyoruz.

Kalpli danteller bitti. Sizde istediğiniz yere uygulama yapabilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın