Kabartmalı Mozaik Battaniye Yapılışı videolu

Mozaik battaniye yapımı için çok usta bir tığ işi örgü modelleri yapan örgüsever olmanıza gerek yok. Her model için aynı şeyi söylerim öncelikle modeli anlamaya çalışın. Aklınızdan örün sonra ellerinizi kullanın.. Mantığınıza yatan her şeyi yapabilirsiniz. Mantığınıza yatmayan örgü modellerini ise talimatlara birebir uyarak kendinizi tamamen tarifin ellerine bırakarak yapabilirsiniz. Küçük bir parçadan bütüne doru ilerlerken model oluşmaya başladığında neyi neden yaptığınızı kavradığınızda bazen de model kendini tekrar ederken bir bakmışsınız yapıyorsunuz.. Mozaik model ile uygun ipler ile paspas modelleri ve hatta örgü halı yapabilirsiniz.

Kabartmalı Mozaik Battaniye Yapılışı videolu

Aşağıda mozaik battaniye yapılışı nı videolu anlatımlı olarak bulacaksınız size çok fazla video var gibi görünmesin model ayrıntılı bir model dolayısıyla nasıl yapıldığı anlatımı da biraz detaylı oluyor. Ancak modele ait şablonları da sizlere sunacağız aşağıda mozaik battaniye modeli şablonları nı da bulabilirsiniz. Motif şablonu ile kolayca örebilirsiniz. Videolu anlatımı da bir kere izlemenizde fayda var.

 

Motifleri motif birleştirme tekniklerini kullanarak birleştiriyoruz sık iğne yaparak birleştiriyoruz. Tam motif , yarım motif ve çeyrek motiflerin şablonlarını aşağıda bulabilirsiniz. Videolu anlatımlarda nasıl yapıldıkları gösterilior. Şablondan takip ederek de kolayca örgü mozaik battaniye yapımını yapabilirsiniz.

1.video mozaik battaniye yapılışı videolu anlatımı:

2.video

3.video

4.video

5.video

6.video

7.video

 

 

 

Bir cevap yazın