Kabarcık Baloncuk Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Kabarcık Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Beğendiğiniz ipleri bu modeli yaparken kullanabilirsiniz. Bebe yünleri, pamuklu iplikler, bambu iplikler tercih edebilirsiniz. Elinizde olan ipler varsa onlarla da örebilirsiniz. Öreceğiniz ipe uygun şiş tercihi ile daha güzel olacaktır.

Bebek battaniyesi için biz şişe 187 ilmek atarak başladık. 6 sıra pirinç örgü modeli ördük.

1.tur : Bu turda 5 ilmeği pirinç örgü modeli olarak örelim. Son 5 ilmek kalana kadar ters olarak örelim. Son 5 ilmeği tekrar pirinç örgü olarak örelim.

2.tur : 5 ilmek pirinç örelim son 5 ilmeğe kadar düz örelim. Son 5 ilmeği tekrar pirinç olarak örelim.

3.tur : 1.turu tekrar edelim.

4.tur : 2. turu tekrar edelim.

5. tur : 1. turu tekrar edelim.

6.tur : 5 ilmek pirinç örelim. 3 ilmek düz örelim. Sol şişten ilk ilmeği boşa alalım. Ve 4 ilmek aşağı doğru sökelim. Son ilmeğin içinden şişi geçirip sökülen ilmeklerinden altından geçirmiş oluyoruz. Düz olarak örelim. Tekrar 3 ilmek düz örüp aynı işlemi tekrar edelim. Son 6 ilmek kalana kadar. 6 ilmeğin 1 ilmeğini düz diğer ilmekleri pirinç olarak örüyoruz.

7.tur : 1.turu tekrar edelim.

8.tur : 2. turu tekrar edelim.

9. tur : 1. turu tekrar edelim.

10.tur : 2. turu tekrar edelim.

11. tur : 1. turu tekrar edelim.

12.tur : 5 ilmek pirinç örgü örüyoruz Sonrasında ilk ilmeği boşa alıp  4 ilmek aşağı doğru sökelim. Son ilmeğin içinden şişi geçirip sökülen ilmeklerinden altından geçirmiş oluyoruz. Düz olarak örelim. 3 imek düz olarak örüp aynı işlemi son 5 ilmeğe kadar devam ettirelim. 5 ilmeği pirinç örgü örüp bitirelim.

Model yapılışı bu kadar arkadaşlar. Kabarcıklar birbiri arasına gelecek şekilde örüyorsunuz. İstediğiniz boyuta gelene kadar tur tekrarı yaparak örmeye devam ediyorsunuz. 6 sıra pirinç örüp bitiriyorsunuz.

Şimdi kabarcık örgü modeli ile yapılmış örgüleri görelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın