Hello Kitty Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Çok kolay motifli battaniye örneği yapacağız . Düz bir model gibi görünse de üzerine koyacağımız örgü Hello Kitty motifi ile tığ işi hello kitty bebek battaniyesi yapmış olacağız. Tabii ki bu battaniyeye kızlar bayılacak. Pembe olan herşey onlara kendini prenses gibi hissettiriyor zaten bi de böyle şık örgü battaniyeyi kim görse bayılır 🙂 Hello kitty örgü battaniye modeline ait şemalar yazımızda bulunmakta. Ayrıca Hello kitty modeli yapılışı videolu anlatımda da ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.

Evde kalan ipleri değerlendirmek için yapılan örgü modelleri gerçekten benim işime yarıyor. Renkli bebek battaniyeleri modelleri arıyorum ya da renkli yelek modelleri yapıyorum .. Makaron bebek battaniyesi yapılışını renkli ipleri değerlendirmek için yapabilirsiniz. Örgü bebek battaniyesi modellerinden kendi zevkinize uyan yapabileceğiniz bir tane örgü modeli mutlaka bulursunuz. Kolay gelsin Şimdi Hello Kitty bebek battaniyesi nasıl yapılır anlatımına geçelim :

Hello Kitty Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Önce sizlere temel motifin yapılışı şemasını vereceğim. Bu motiften daha önce birçok battaniye modeli yaptık. Ayrıntılı yapılışına önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi sizlere şemasını vereceğim. Modelde pamuklu iplik ve 3 mm tığ kullanılmıştır.

Temel motifimizi yaptıktan sonra üzerine Hello Kitty örüp dikiyoruz. Şimdi sizlere Hello Kitty şemasını vermek istiyorum.

Farklı bir renkle yapacağımız Hello Kitty kenar şeması.

Şemada halka zinciri, uzun çizgi trabzanı , nokta ise sık iğneyi temsil ediyor. Sembollerin anlamlarını şemada uygulayarak örebilirsiniz. Battaniyemiz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir.

Şimdi motiflerin nasıl yapıldığını, Hello Kittynin motif üzerine nasıl dikildiğini görelim. Çok şık ve kolay bir battaniye. Yapacak arkadaşlar bittiğinde bizimle paylaşmayı unutmasınlar. Herkese kolay gelsin.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın