Güneş Işığı Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Güneş Işığı Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü bebek battaniye modelleri ve örgü bebek battaniye yapılışı konuları ayrıca ilgimi çekiyor çünkü çocukları sarıp sarmalamak tatile çıktığımızda arabadan restauranta kadar olan kısımlarda ya da herhangi bir duraklama noktasındaki iniş çıkışlardaki hava değişimlerinden bebek ve çocuklar çok fazla etkileniyor. Ayrıca bizden çok daha hızlı etkileniyorlar. Örgü bebek battaniyesi ister örgü tığ işi olsun ister şiş ile yapılan bebek battaniyesi modeli olsun her türlü modelini çok seviyorum. Renk uyumu olsun ve verilmiş emek olsun yeter

1.tur : Sihirli halka ile başlayıp ( isterseniz 5 zincir çekip halka da oluşturabilirsiniz. ) 3 zincir çekelim. Daha sonra yanına 15 trabzan yapalım. Toplamda 16 trabzan olacak. İpimizi sabitleyip renk değiştirelim.

 

2.tur : İpimizi herhangi bir trabzan üzerine sabitleyelim. Daha sonra her bir trabzan üzerine tığa ilmek içine 7 kez batarak ip topluyoruz. Sonra hepsini birden örüp 1 zincir çekip diğer trabzana da aynı işlemi yapıyoruz.

3.tur : Renk değiştirip herhangi bir yuvadan ipimizi sabitliyoruz. 3 zincir çekip yanına 3 trabzan yapıyoruz. Fakat bu trabzanların son ilmeklerinin hepsini birlikte örüyoruz. 1 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp aynı işlemi yapıyoruz.

4.tur : İpliğin rengini değiştirip herhangi bir yuvadan başlıyoruz. 5 zincir çekip yanına 2 tığa iki kez iplik dolayarak trabzan yapıyoruz. Arada hiç zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan yapıyoruz. Bu aşamadan sonra aşağıdaki resimdeki gibi örerek yuvarlak motifi kareye çeviriyoruz.

Modeli grafikten takip etmek isteyen arkadaşlar için ;

Tüm motifler bittikten sonra motiflerin birleştirilmesi isterseniz karşılıklı sık iğne olarak isterseniz bize yakın olan motifin ön ilmeğine diğer motifin arka ilmeğine batarak örebilirsiniz.

Ve battaniye bittiğinde nasıl görünecek dersiniz. Sıcacık güneş ışığı içimizi ısıtacak. Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

 

Bir cevap yazın