Gizli Bahçe Şal Modeli Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İster dikdörtgen şal, ister üçgen şal yapın, isterseniz de örgü panço yapın . Anltacağımız model ile hepsini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yine çiçekli güzel bir şal modeli. Gizli bahçe şal modeli. Evde kalan iplerinizi değerlendirmek için güzel bir proje. Daha önce ördüğünüz örgülerden artan iplerden yapabilirsiniz. Aynı modelle örgü yatak örtüsü modeli, bebek battaniyesi modeli, dikdörtgen şal modeli, hırkalar, yelekler örebilirsiniz. Yazlık battaniye modelleri arayanlar içinde güzel bir örnek. Renk renk.

Şal modelleri olarak yapılmış. Aynı zamanda tığ işi panço modeli olarak da yapabilirsiniz. Yazının içeriğinde örnek göreceksiniz. Hazırlayın ipleri tığı başlıyoruz.

Gizli Bahçe Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Renkil pamuklu iplikler
  • 3.5 mm tığ
  • Makas

Modelin şeması aşağıdaki gibidir. Dileyenler şemadan takip ederek yapabilirler.

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım. Aralarda 1 zincir çekerek 7 trabzan yapalım.

2.tur : Her bir yuva içine 3 sık iğne yaparak turu tamamlayalım.

3.tur : Bu turda az önce yaptığımız sık iğneleri 3 erli gruplar halinde örerek yuvalar yapıyoruz. 5 zincir çekip 3. sık iğne üzerine sık iğne ile batarak yuva yapıyoruz. Sıra sonuna kadar.

4.tur : Her bir yuvanın içine sırası ile 1 sık iğne, 5 trabzan 1 sık iğne yapıyoruz.

5.tur : Bu turda ise 6 zincir çekip 5.trabzan üzerine sık iğne ile batıyoruz. Sıra sonunu kadar aynı şekilde yuvalar yapıyoruz.

6.tur : Az önce yaptığımız yuvalar içine 1 sık iğne, 6 trabzan, 1 sık iğne yapıyoruz. Tüm yuvalara aynı işlemi tekrar ediyoruz.

7.tur : 9 zincir çekip trabzanlar etrafına şemada gördüğünüz gibi yuvalar yapıyoruz.

İlk motif bitti. İkinci motifi de bitirdikten sonra aşağıdaki şemada gördüğünüz gibi ekleyebilirsiniz. Nasıl eklendiğini şemanın altında resimli olarak görebilirsiniz.

Şimdi ise arada kalan boşluklara yapacağımız küçük motifin yapılışını görelim.

Şalın renk şemasını aşağıdaki gibi yapabilirsiniz. Yine yerleştirmeyi aşağıda sizlere verdiğimiz şema gibi yapabilirsiniz. Kendi zevkinize göre de düzenleyebilirsiniz.

Kenarda kalan boş kısımlara aşağıdaki gibi motifi ekleyerek şalı tamamlayabilirsiniz. Kenar oyası ördükten sonra da tamamdır.

Şal bitti. Çok güzel ve şık oldu. Aşağıda aynı modelle yapılmış panço modeli, üçgen şal modeli, dikdörtgen şal modelini göreceksiniz. hepsi birbirinden güzel olmuş. Beğendiğiniz , size en yakın olan tarzda örebilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın