Geyik Resimli c2c Tekniği ile Battaniye Yapılışı

Geyik resimli c2c köşeden başlama battaniye yapılışı daha önce size anlatmıştık. Nasıl yapıldığını tekrar hatırlamak için daha önce c2c tekniği ile köşeden başlanarak ilerleyen battaniyenin nasıl yapıldığına buradan bakabilirsiniz ; c2c tekniği ile battaniye yapılışı  . Bebek battaniyesi modelleri içinde c2c battaniyeler tasarım ve uygulama açısından zor gibi görünse de örmesi çok zevkli ve c2c tekniği de örgü teknikleri için de sürekli her şeyi bu teknik ile örmek isteyeceksiniz. Öğrendikten sonra yapılışı çok kolay geliyor. farklı ipler ile örüldüğü için karışmaması açısından iplerin yumaklarını resimlerde göreceksiniz bazı aletler var ama evde kutu içine koyup bir kaç delik açıp ipleri oradan çıkarabilirsiniz.

Geyik Resimli c2c Tekniği ile Battaniye Yapılışı

Geyikli c2c köşeden başlama tığ işi battaniye yapılışı ile tek kişilik yatak örtüsü , çift kişilik örgü yatak örgüsü modelleri de yapılabilir. yazlık bebek ceketi bile yapılabilir, ya da kışlık çocuk yelek  modeli de yapılabilir. Arka kısmı bu teknik ile resimli örülüp ön kısmına da resmin küçük yapılışını koyabilirsiniz ya da düz renk olabilir önler arkada resim olur sadece.

6 adet renk kullanılarak geyik resimli c2c tekniği ile battaniye yapıldı. sizler farklı renkler ile yapabilir ya da bu kadar çok renk kullanmaya bilirsiniz.

 

Bir cevap yazın