Fiyonklu Örgü Modeli Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

örgü atkı modelleri yapabilirsiniz. Örgü çanta modelleri yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak tüm örgü modellerinizde kullanabilirsiniz. Sitemizde sizler için daha çok farklı modellere ilk defa bizde gördüğünüz modellere yer vermeye çalışıyoruz. Ama sizlerden gelen isteklerde bizler için çok önemli . Yazılarıma sizlerin isteği üzerine de yön veriyoruz. Sizlerin isteği üzerine daha önce kaynana öremez gelin giyemez örgü modeli yapılışı videolu olarak sizler için hazırladık. İlk defa bizde görmüş olduğunuz örgü modellerinden biride tunus işi nergis örgü modeli videolu olarak sizler için hazırladık. Onlar kadar güzel bir örgü modeli daha yayınlıyoruz şimdi. Bu modeli daha önce görmüş olabilirsiniz.

Fiyonklu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Yine her zamanki gibi şişe ilmekleri atarak başlıyoruz. Model arasında istediğiniz sayıda örgü bırakabilirsiniz. Model arasını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

1.tur : 8 ilmeği düz olarak örelim. Sonrasında şişe 4 kez ip dolayıp 1 ilmeği düz olarak örelim. Aynı şekilde 1 kez daha şişe 4 kez ip dolayalım ve ikinci fiyonga kadar düz örmeye devam edelim. İkinci fiyonk kısmına gelince aynı işlemi tekrar edelim. Sıra sonuna kadar.

2.tur : Arka sıraya geldiğimizde doladığımız ilmeğe gelene kadar ters olarak örelim. Doladığımız ilmeği şişten çıkartıp diğer tarafa geçirelim. Sonraki ilmeği ters olarak örelim. Bir sonraki doladağımız ilmek için de aynı işlemi yapalım. Diğer doladığımız ilmeğe gelene kadar ters örüp aynı işlemleri sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Ön kısma geldiğimizde fiyonkları elimizle düzeltip biraz çekip düğüm atalım. Model yapılışı bu kadar . Üst üste 3 tane olacak şekilde aynı işlemi tekrar ediyoruz.

Fiyonklu Örgü Modeli Yapılışı Video

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın