Firkete Örgü Nasıl Yapılır?

Firkete Örgü Nasıl Yapılır ?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Firkete ile örerken iplerin uzunluğunu battaniye için biraz daha kısa tutabilirsiniz. Daha tok duracaktır. Battaniye için uzun şeritler halinde örüp daha sonra battaniyeyi tığ ile birleştiriyoruz. Firketeye ipliği bağlayalım. İpliği firketenin altından geçirip resimdeki gibi bağlayalım.

Şimdi ipi firkete şişe taktıktan sonra tığ ile ilmekler alarak örmeye resimdeki gibi başlayalım.

Bu şekildi örmeye devam ediyoruz.

Battaniyeyi firkete ile şerit halinde ördükten sonra birleştirme işlemine geçebiliriz. Birleştirme işlemini iki şeridi yan yana koyuyoruz. Alttaki şeritten uzun ipliklerden 3 -5 arası tığa alıyoruz. Daha sonra üstteki şeritten aynı oranda ip alıp üsttekini alttakinin içinden geçiriyoruz. Daha sonra alttan aynı oranda ilmek alıp içinden geçiriyoruz. Bu şekilde birleştirme işlemi yapıyoruz.

Bu modelle örülmüş atkı , bluz ve battaniye yapılışını göreceksiniz.

Video olarak izlemek isterseniz firkete nasıl örülür ve battaniye birleştirmesini göreceksiniz.

 

 

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın