Farklı Kolay Çok Kullanımlı Bayan Süveter Modeli Yapılışı

Sizlere dah öncede kolay örgü modelleri yayınladık. Yapılışı kolay bayan süveter modeli anlatacağız. Çok kullanımlı bu süveter modelini boyunluk gibi kullanabilirsiniz ya da yelek ya da bir bolero .. tamamen takma şeklinize bağlı .. Farklı şekillerde giyinilebilen örgü süveter modeli yapılışını anlatalım..

 

Çok kullanışlı Bayan Süveter Modeli Yapılışı

İstediğiniz model örebilirsiniz. Kendi kalça ölçülerinize göre orta kalın bir ip ile ya da daha kalın bir ip ile örebilirsiniz. 90 ilmek atıp 10 cm kadar 3 düz , 3 ters örüyoruz sonrasında düz örüyoruz. İstediğimiz uzunlukta örebiliriz bitirirken 25 cm kadar daha 3 ters , 3 düz lastik yapıyoruz.  Bu yaptığımız parçadan bir tane daha yapıyoruz ve kısa lastık yaptığımız kenarını dikiyoruz lastik kadar kısmını .. uzun lastık kısmınıda sadece lastiğe kadar olan kısmı dikiyoruz yandan bu kadar.. sonra aşağıdaki gibi giyinebiliriz. Örgü bayan süveteri yaptık.

Nasıl kullanılırsa kullanılsın örgü bayan süveter yapılışı çok kolay ve gayet şık duruyor. Güzel bir bayan süveter modeli istediğiniz gibi süsleyip örgü çocuk süveteri olarak kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın