Evde Perde Nasıl Dikilir?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları , etamin şemaları ve etamin modelleri , dantel modelleri, dantel örtü yapılışı, çeşitli dikiş parçaları gibi farklı anlatımlı konular bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

Çok kolay ve pratik bir şekilde evde perde dikimi nasıl yapılır göstermek istiyorum sizlere. Yatak odalarınıza, mutfaklarınıza , balkonlarınıza istediğiniz yerlere dikebilirsiniz. Ev dekorasyonuna renk katacak sevdiğiniz desen ve renklerden oluşacak ellerinizden çıkan çok şık perdeler. Üstelik aynı yöntemle biraz kesip biçerek eski perdelerinde onarımını yapabilirsiniz.

Evde Kolay Perde Yapımı ve Onarımı

Çok basit. Makinede düz çizgi dikebiliyorsanız perdeniz tamam demektir. Sevdiğiniz ve beğendiğiniz malzemeden perde kumaşı. Benim kullanacağım kumaş yaklaşık 2 metre idi. Tavandan zemine doğru ölçüyü alıyoruz. Üst ve alt kısımdan katlayıp dikeceğimiz için kumaşa 6 santim daha ekliyoruz. Aldığımız ölçüye. Yapacağımız katmanlara aynı adımları tekrar ediyoruz.

Şimdi perde panel dikimleri için aşağıdaki adımları takip edelim.

1.adım : Kumaşı 2 cm katlayalım.

2.adım : Üzerinden ütü ile geçelim.

3. adım : Tekrar bir kez daha katlayalım.

4.adım : Tekrar üzerinden ütü ile geçelim.

5.adım : Sabitlemek ve dikerken kaymaması için iğnelerle sabitleyelim.

6.adım : Şimdi perdenin yan kısımlarında yaptığımız bu uygulamayı dikelim. Diğer yan kısmı için de aynı işlemi tekrar edelim.

Perdenin alt ve üst kısımları için önce 2 cm katlayalım. Katladığımız yerden ütüleyelim. Daha sonra 6-7 cm katlayalım ve tekrar ütüleyelim.

Üst kısmını dikmeden önce kurdele ile resimdeki gibi parçalar kesip iğne ile eşit aralıklarda tutturalım ve uç kısımlarından dikmeye başlayalım.

 

Ve evde kendi ellerimizle hazırladığımız rustik perde hazır. Kullanacağınız yere asın ve keyfini  çıkarın.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın