Etamin Yastık Yapılışı

Etamin Yastık Yapılışı

Etamin yastık yapımı anlatımlı olarak sizlerle. Daha önce sizlere kanaviçe etamin örneklerinden bahsettik. Birçok kanaviçe pano modelleri paylaştık. Şimdi sizlere etamin kırlent yapımından bahsedeceğiz. Etamin pano modelleri için hazırladığımız desenleri her alanda kullanabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda, çocuk odaları dekorasyonunda, bebek odalarında yeni doğan etamin panoları hazırlayabilirsiniz.

Üzerinde çocuğunuzun ismi, doğum tarihi yer alan güzel bir pano. Kanaviçe kırlent modelleri hazırlayabilirsiniz. Kanaviçe pano modelleri ile ilgili hazırladığımız şablonları takip ederek işleyebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kanaviçe Kırlent Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 30 x 45 cm ebatlarında krem renkli  etamin kumaş
  • Kenar kısmı için desenli kumaş
  • Maskeleme bandı
  • Kanaviçe iplikleri ( yeşil, kahverengi, pembe, koyu pembe , turkuaz )
  • Goblen iğne
  • Kalem
  • 22 x 34 cm sırt için keten kumaş
  • Toplu iğne
  • Dikiş makinesi
  • 18 x 30 cmlik bir yastık

İlk adım olarak etamin kumaşı  orta merkez kısmını bulmak. Kumaşı biraz fazla  Daha sonra merkezi bulunca deseni işlemeye başlamak. İsterseniz deseni maskeleme bandı ile etamin üzerine yapıştırarak monte edebilirsiniz. Ben yanımda bulundurup sayarak takip etmeyi tercih ediyorum. Olduğum yere toplu iğne yerleştiriyorum.

Model işlemesi bittiğinde hafifçe tersten ütüleyin. Desenin merkezde olduğundan emin olun. Daha sonra kenar kısımlardan 4 er cm keselim. 22 x 34 cm olacak şekilde.

Şimdi ise arka kısma geçireceğimiz keten kumaşı aynı ebatlarda kesip arka kısmına toplu iğnelerle tutturalım.

Kenar kısımlardan 2 cm dikiş payı bırakalım. Köşeleri aşağıda gördüğünüz gibi keselim. Kırlentin köşe kısımlarının yuvarlanmasını sağlayacak bu işlem.

Kenar kısmına desenli kumaştan fırfır keserek yerleştirip dikmeye başlayalım.

Kırlentin 3 tarafını dikelim. Köşe kısımlarda fırfırı biraz toplayarak dikelim. Sonra ters çevirip içine yastığı yerleştirelim. Ve kalan kısmı elimizle düzgün bir şekilde dikelim. Böylece kırlent bitmiş olacak. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Kaynak : http://www.hearthandmade.co.uk/cath-kidston-cross-stitch-cushion-tutorial/

Bir cevap yazın