Etamin – Kanaviçe Nasıl İşlenir videolu

Etamin / Kanaviçe İşleme Nasıl Yapılır?

Yeni başlayan arkadaşlar için etamin işi nasıl yapılır ondan videolu olarak bahsedeceğiz. Artık kendi panolarını kolay bir şekilde yapabilirler. Bu konumuzda sadece etamin ve kanaviçe yapılışını anlatmıyoruz ayrıca bir kaç adet etamin dikiş teknikleri yapılışlarından da bahsedeceğiz. Kasnak işlemeleri de anlattığımız konumuzda bir çok tekniğin yapılışını videolu anlatımla bulacaksınız.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

1. Running Sititch ( Teğel Alma ): Kanaviçede ve birçok işlemde kullanılan teğel alma işlemini yapılışını aşağıda videolu olarak görebilirsiniz.

 

 

Bu videodan sonra kanaviçe bitirme işlemi nasıl yapılır onu görelim.

 

 

2.Back Stitch ( Makine Dikişi) :  Aşağıda videolu olarak makine dikişi nasıl yapılır görebilirsiniz. Yapılışı kolay ve evde dikiş ile uğraşıp elinde birşeyler dikenler bilirler.

 

 

3. Cross Stitch ( Çapraz Dikiş ) : Kanaviçenin tüm çeşitlerinde bu işlem kullanılır. Seccadelerde, panolarda, kanaviçelerde kullanılan işlem. 3 numara ile gösterilen yerlere bu işlemi yapacağız. Aşağıda  videolu olarak nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

 

4. Threaded Running Stitch ( Dişli Koşu Modeli) : Aşağıda koşu modeli yapılışını  videolu olarak görebilirsiniz.

5. Chain Stitch ( Zincir Dikiş Modeli) : Aşağıda zincir dikişin nasıl yapıldığını  videolu olarak görebilirsiniz. Kanaviçe modellerinize ekleyerek daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

6. Fern Stitch (Fern Dikiş Modeli ) : Aşağıda nasıl yapıldığını görelim.

 

7. Star Stitch ( Yıldız Dikiş Modeli) : Seccadelerde ve daha birçok kanaviçe işinde kullanılan bir model. Aşağıda yapılışını videolu olarak görebilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

This article has 1 Comment

Bir cevap yazın