Eski Gömlek ve Süveterden Yeni Moda Kazak Yapılışı

Eski Gömlek ve Süveterden Yeni Moda Kazak Yapılışı

 Sizler için çok güzel bir proje hazırladık. Eski bir gömlek ve kazağınızın birleşiminden oluşan yepyeni bir ürün. Daha öncede kıyafet yenileme ile ilgili birçok projemiz olmuştu. Gömlekten straplez bluz dikimi anlatımımız olmuştu. Yine eski bir ceketi işlemeli bir çanta ile birleştirerek işlemeli ceket modeli yapmıştık. Ve tabi kızlarımız için babalarının gömleklerinden gömlekten elbise yapımı yapmıştık. Sizler tarafından çok beğenilen projelerdi. Şimdi de çok beğeneceğiniz güzel bir proje anlatımımız olacak.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Gömlek ve Kazaktan Yeni Moda Kazak Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1 adet kazak
  • 1 adet gömlek
  • Makas
  • Dikiş makinesi
  • Mezura
  • İplik
  • Yıkanabilir kumaş kalemi
  • Toplu iğne
  • Lastik

İlk olarak gömleği aşağıda resimde gördüğünüz gibi kesin.

Aynı şekilde kazağınızı da kesin.

Gömleğin kenarından yarım santim pay bırakarak dikelim.

Kazağın ön ve arkasından orta merkez noktalarını bulup işaretleyelim.

Şimdi kazak ile gömleği birleştirme zamanı. Gömleği kazağa dikerken kaymaması için ön kısımdan düğmeler merkezde olacak şekilde iğneleyelim

Ve dikmeye başlayalım.

Belinizi ölçün ve 5 cm eksik olarak bir lastik kesin. Ve bu lastiği gömlek ve kazağın birleşim kısmına dikin.

Ve yeni moda kazağınız hazır.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın