Erkek Çocuk Örgü Hırka Nasıl Yapılır?

Herkese Merhaba. Çok şık erkek çocuk hırka modeli yapılışından bahsetmek istiyorum sizlere. Adım adım yapılışını sizlerle paylaşacağız. Görsellerle destekleyerek. Her boyuta göre ilmek sayılarını azaltarak veya arttırarak ayarlayabilirsiniz. Anlatacağımız örgü hırka modeli 12-24 aylık bebek içindir. İlmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz.

Bebek Örgü Hırka Modeli Nasıl Yapılır ?

Parantez içinde belirtilen sayılar  9-12 ay, 6-9 ay ve 3-6 ay bebek için ilmek sayılarını belirtiyor. Şişe 40 ilmek atarak başlayalım. 35 sıra olana kadar bir sıra düz 1 sıra ters olarak örelim. Daha sonra kenar kısmından resimde gördüğünüz gibi 5 sıra arttıralım. Aynı şekilde diğer kenarından da 5 sıra arttıralım. 1 sıra ördükten sonra tekrar arttırma yapalım. Yan kısımlardan 35 ilmek olana kadar arttırma yapalım. 35 ilmek olduktan sonra orta kısımdan 20 ilmek bırakıp kenar kısımları kol uzunluğuna ulaşana kadar örmeye devam edelim. Daha sonra 5 er ilmek toplamda 25 olacak şekilde keselim. Kalan 10 ilmeği resimdeki gibi örelim. Diğer kol kısmı içinde aynı şeyi uygulayalım.

Daha sonra boyun ve ön kısım için şişe ilme alalım ve 2 düz 2 ters olarak 30 sıra örelim. Daha sonra katlayıp dikelim.

Şiş üzerine ilmek almayı videoda görebilirsiniz.

Yine aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi zincir çekip üzerine sık iğne yaparak düğme için ilik yapalım

Ve erkek çocuk örgü modeli bitti. Çok şık bir hırkaya sahip oldunuz. Örmesi kolay ve bütün olarak örülen bir model.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın