Erkek Bere Nasıl Örülür?

Erkek Bere Nasıl Örülür Resimli

Bu bere için % 40 yün  % 60 akrilik bir ip kullanıldı. 5 veya 6 mm şiş tercih edildi. Lastik kısmı için 5 mm şiş ile başlıyoruz.

Şişe 88 ilmek atarak başlayalım. Daha sonra dairesel şekilde dikişsiz olarak örmeye başlıyoruz. 1 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak 15 cm lastik örelim. Şimdi lastiği ördüğümüz renk ile örmeye devam edelim. 1 sıra düz olarak örelim. Arka sırayı ters olarak örüyoruz. Ön tura geldiğimizde diğer rengimize de geçeceğiz. 5 ilmek düz ördükten sonra ikinci rengimizle 1 ilmek düz örelim. Şimdi sıra sonuna kadar 7 ilmek aynı renkle düz, sonra 1 ilmek 2. renkle düz olarak örelim. Arka sırayı aynı renk sırası ile ters örelim.

Bu şekilde anlatım karışık gelmiş olabilir . Şimdi sizlere model kurarken işinizi kolaylaştıracak şemayı vermek istiyorum. Şemadan takip ederek yapabilirsiniz.

Şemada 30 . turdan itibaren eksiltmelere başlıyoruz. 20 ilmek kalana kadar eksiltiyoruz. Daire şeklinde gördüğünüz kısımlarda eksiltme yapıyoruz. Kalan 20 ilmeği hep birlikte toplayıp büzüyoruz. Ve üzerine ponpon yapıp dikiyoruz.

 

Bir cevap yazın